Archives: Co zatruwa nasz organizm

Jak używki zatruwają organizm

Używki są niezwykle szkodliwe dla naszego organizmu. Uzależnienie to tylko jeden z efektów ubocznych stosowania używek. Należy pamiętać o tym, że przy długotrwałym nadużywaniu tych substancji są one bardzo silną trucizną, która powoli niszczyć będzie cały nasz organizm. Używki wpływają negatywnie nie tylko na funkcjonowanie naszych poszczególnych narządów, ale – co gorsze – mogą również • Read More »


Jak tworzywa sztuczne zatruwają organizm

Podchodzimy beztrosko do szalenie wygodnych i przydatnych tworzyw sztucznych. Czy słusznie? Może warto sprawdzić, czy i jak tworzywo sztuczne zatruwa organizm. Popularny plastik to nic innego, jak długi łańcuch sztucznych polimerów. Jego zastosowanie jest ogromne. To nie tylko butelki i opakowania na żywność czy zabawki. Polimery są także elementem tworzącym np. wykładziny, okna czy nawet • Read More »


Jak stres zatruwa organizm

Krótkotrwały stres, powodujący wzrost poziomu adrenaliny, może mieć na nas pozytywny wpływ. Dodaje nam sił, sprawia, że koncentrujemy się na jednym zadaniu i możemy je wykonać szybciej niż zazwyczaj. Jednak przebywanie przez długi czas w stresujących sytuacjach oddziałuje szkodliwie nie tylko na naszą psychikę, ale ‒ jak się okazuje ‒ także na nasz organizm.


Jak powietrze zatruwa organizm

Dość irracjonalne wydaje się to, że coś tak niezbędnego nam do życia jak powietrze, może być zarazem tak szkodliwe dla poprawnego funkcjonowania naszego organizmu. W powietrzu znajduje się jednak dużo różnorodnych mikroorganizmów, pyłków oraz kurzu, które nie wpływają dobrze na nasze zdrowie.


Jak papierosy zatruwają organizm

Palenie papierosów to bardzo szkodliwy nałóg, od którego niezwykle trudno jest się uwolnić. Nikotyna wpływa na nas odprężająco i nawet sam nawyk podnoszenia papierosa do ust i zaciągania się nim, potrafi nas uspokoić. Na szczęście, jesteśmy coraz bardziej świadomi tego, jak wpływa palenie papierosów na zatrucie organizmu. To właśnie papierosy odpowiadają za powstanie i rozwój • Read More »


Jak nawozy zatruwają nasz organizm

W dzisiejszych czasach, w których rolnicy chcą zbierać coraz to większe plony, zmuszeni są używać różnorodnych, chemicznych nawozów. Już mało kto używa tych naturalnych. Dzieje się tak, ponieważ te wyprodukowane sztucznie przez człowieka są zdecydowanie tańsze oraz łatwiejsze w rozprowadzaniu. Są też jednak bardziej szkodliwe.


Jak leki zatruwają organizm

W dzisiejszych czasach, kiedy dokucza nam ból, przeważnie myślimy wyłącznie o tym, jak go się najszybciej pozbyć. Jak łatwo się domyśleć, najprostszym i najszybszym sposobem na pokonanie bólu jest zażycie leków lub sięgnięcie po antybiotyki. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę z tego, że niektóre tabletki zamiast nam pomóc, mogą nam tylko zaszkodzić, dlatego też • Read More »


Jak kosmetyki zatruwają organizm

Kupujemy kosmetyki z myślą, by dzięki nim lepiej wyglądać. Najczęściej mają zadbać o stan naszej skóry ‒ odmłodzić ją albo nawilżyć. Okazuje się jednak, że zawarte w nich substancje chemiczne mogą być czasem niebezpieczne dla naszego zdrowia, mogą nas uczulać, a nawet prowadzić do zachorowań. Groźne substancje spotkać możemy w kremach do ciała i do • Read More »


Jak dieta zatruwa organizm

Stare porzekadło mówi: jesteś tym, co jesz. Jest w tym wiele prawdy. Spożywane przez nas produkty wpływają nie tylko na to, jak wyglądamy i się czujemy, ale także na nasze zdrowie. U podłoża licznych chorób leży właśnie nasz sposób odżywiania. Organizm zatruty przez dietę z czasem zaczyna cierpieć na liczne dolegliwości, które mogą się przerodzić • Read More »


Jak alkohol zatruwa organizm

O tym, że alkohol działa szkodliwie na organizm człowieka, wiemy nie od dzisiaj. Jednak wiele osób może nie zdawać sobie sprawy z tego, że skutki uboczne dotykają niemal wszystkie tkanki i narządy, skutecznie osłabiając naszą ogólną kondycję.