Na czym polega henna brwi?

Na czym polega henna brwi?
Oceń nasz wpis!

Dla jednych nakładana na brwi henna może być dziwaczną i nikomu niepotrzebną ekstrawagancją, dla innych jednak stanowi ona niezbędny element comiesięcznej pielęgnacji. Opinii jest tyle, co ludzi. Warto jednak zastanowić się, po co w ogóle wykonywana jest henna brwi i dlaczego w ostatnich latach staje się ona coraz chętniej wykonywana.

Henna do brwi jest niczym innym jak barwnikiem stworzonym na bazie rośliny o nazwie lawsonia bezbronna. Zabieg farbowania brwi wykonywany był już przez ludzi żyjących w starożytności, jednak od czasu, gdy substancję tę wykorzystywały mieszkanki antycznych Indii czy Chin, bardzo wiele się zmieniło i powstała najlepsza henna do brwi. Mężczyźni często mają problem ze zrozumieniem, jaki w ogóle cel przyświeca osobom wykonującym tego typu zabieg. To bardzo proste, henna na brwi nakładana ma podkreślić kształt brwi, a przez to sprawić, że oczy i rysy całej twarzy staną się bardziej wyraziste, a przez to także – dużo bardziej atrakcyjne dla panów. Henna brwi wykonywana jest oczywiście nie tylko w celach upiększania wyglądu, naukowcy od lat podkreślają, że ma ona także bardziej pragmatyczne, czy wręcz zdrowotne znaczenie. Barwnik z henny posiada w składzie substancje, które wzmacniają i odżywiają delikatne włoski na brwiach, dzięki czemu stają się one naturalnie lepiej odżywione.

Dlaczego opłaca się wykonać hennę brwi? Przede wszystkim – pomaga to zaoszczędzić czas. Henna na brwi nakładana jest co najwyżej raz w miesiącu, natomiast podkreślanie łuku brwiowego przy pomocy kredki trzeba wykonywać codziennie, co dla osób zabieganych i zapracowanych może stanowić duży problem i niedogodność. Poza tym, henna do brwi wcale nie jest droga – wykonanie jej pozwalaj więc nie tylko na zaoszczędzenie czasu, ale również pieniędzy, co w dzisiejszych czasach wydaje się dosyć istotne.


2 comments on “Na czym polega henna brwi?

  1. Anita napisał(a):

    Po pierwsze czas, po drugie wygoda – moim zdaniem to dwie główne zalety wykonania zabiegu.
    🙂
    Chodzę regularnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

64 − 56 =