Czym są rozstępy i jak z nimi walczyć?

Czym są rozstępy i jak z nimi walczyć?
Oceń nasz wpis!

Co to są rozstępy?

  Rozstępy to problem występujący na skórze. Określane jako nieestetyczny defekt ludzkiego ciała. Rozstępy są definiowane jako wrzecionowate pasma, występujące najczęściej w takich miejscach na skórze jak uda, brzuch, pośladki, ręce oraz piersi. Zdarza się, że również pojawiają się na plecach.  Występują jako czerwone rozstępy lub białe rozstępy. Kolor zależy od tego kiedy pojawiły się na skórze. Jeśli rozstępy są świeże to są to czerwone rozstępy, ale kiedy są stare wyglądają jak białe rozstępy. Zmiany skórne w postaci rozstępów dotykają osoby uprawiające kulturystykę, osoby, które przybrały lub straciły szybko na wadze, mają zaburzenia hormonalne w czasie dorastania lub też inną grupą, która zmaga się z rozstępami są młode matki. Szybkie tycie, przyrost mięśni czy rozciąganie się tkanek skóry podczas ciąży powoduje powstanie pręg, dlatego należy przeczytać o rozstępach tutaj i uświadomić sobie powagę problemu.

Jak walczyć z rozstępami?

  Kiedy zauważamy nieestetyczne pręgi na naszym ciele, w naszej głowie pojawia się jedna myśl „rozstępy usuwanie”.  Osoba dotknięta tym problem zastanawia się jak usunąć rozstępySposoby na rozstępy są różne, mniej lub bardziej skuteczne. Przed zdecydowaniem się na konkretny zabieg na rozstępy. Należy samemu ocenić po wcześniej wspomnianej barwie czy mamy do czynienia z nowymi czy starymi rozstępami? Jeśli są białe i stare oznacza to, że będzie je trudno usunąć. Wtedy warto udać się do gabinetu specjalisty z działu medycyny estetycznej. W takim miejscu będziemy mieli do wyboru różne zabiegi na rozstępy. Niezależnie od wielkości problemu czy miejsca występowania zmian skórnych otrzymamy stosowną pomoc, nawet gdyby to były rozstępy na pupie. Najskuteczniejszą metodą obecnie na rynku jest usuwanie rozstępów laserem. Zabiegi na rozstępy z wykorzystaniem lasera są bardziej kosztowne niż kuracja kupionym w sklepie drogeryjnym kremem czy maścią. Inwestycja w zabiegi laserowe opłaca się ze względu na ich wysoką skuteczność. Efekty są na tyle zadowalające, że usuwanie rozstępów laserem jest warte swojej ceny.

 


8 comments on “Czym są rozstępy i jak z nimi walczyć?

 1. BeataZzz napisał(a):

  Walka z rozstępami jest ciężka, ja skorzystałam z zabiegu laserowego i jestem bardzo zadowolona z efektów jakie mi przyniósł ten zabieg.

  • Krysia napisał(a):

   Ja również polecam ten sposób na rozstępy, bardzo mi pomógł 🙂

  • wonda napisał(a):

   Za 2 miesiące mam ślub i mam straszne rozstępy na brzuchu, które będzie widać.
   Jaki jest mniej więcej czas kuracji? Czy zdążę w 2 miesiące zmniejszyć ilość rozstępów?

   • korni00 napisał(a):

    Cała kuracja trwa od 4-6 miesięcy, niestety będzie można tylko trochę zmniejszyć ilość rozstępów.

 2. magii napisał(a):

  Na rozstępy laser najlepszy nie ma innego równie skutecznego rozwiązania. Kremik na rozstępy może tylko dać jakieś efekty gdy rozstępy są jeszcze świeże i zaczniemy szybko kuracje.

 3. emka456 napisał(a):

  Hej dziewczyny:) Możecie mi powiedzieć czy zabieg takim laserem frakcyjnym na rozstępy przynosi jakiekolwiek efekty?

  • bułk@ napisał(a):

   Byłam na takiej laseroterapii w Clinica Cosmetologica. Taki zabieg zależnie od problemu trwa od 3 do 5 miesięcy. Końcowe efekty są warte tak długiego czekania. W końcu laser jest najlepszym sposobem na walkę z rozstępami:)

 4. burger napisał(a):

  Ja na szczęście szybko zaczęłam używać kremu na rozstępy i zadziałał rewelacyjnie:). Dużo ćwiczę na siłowni i zaczynam smarować jak tylko pojawią się rozstępy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

9 + 1 =