Archives: Czytelnia

Jak pozbyć się zmarszczek pod oczami?

Zmarszczki pod oczami są udziałem każdego człowieka. Pojawiają się wraz z upływem czasu i nie jesteśmy w stanie zatrzymać tego postępującego procesu. Jędrność i młody wygląg skóry warunkuje kolagen, którego z wiekiem nasz organizm wytwarza coraz mniej. Zmarszczki wokół oczu są naturalną konsekwencją reakcji mimicznych zachodzących na twarzy, podczas każdego dnia życia. Na twarzy odbija • Read More »Wszystko co musisz wiedzieć o trychologu

Świadomość odnośnie naszego zdrowia i odpowiedniego stylu życia stale rośnie. To niezwykle ważny temat dla nas wszystkich. Poradniki o dietach, ćwiczeniach, zdrowym trybie życia czy lepszym samopoczuciu bardzo chętnie czytamy. Nie zapominajmy, że wiedza na temat chorób, ich leczenia i zapobiegania im jest także bardzo ważna, choć nie zawsze jest przyjemną kwestią. Na przestrzeni czasu powstało bardzo • Read More »


Leczenie zębów u stomatologa

Stomatolog to lekarz, który zajmuje się leczeniem zębów. Zaleca się, aby stomatolog był odwiedzany regularnie, ponieważ wtedy znacznie zmniejszają się problemy związane z zębami. Stomatolog po przeglądzie stomatologicznym podejmie decyzję o tym, jakie zabiegi należy wykonać w dalszym leczeniu zębów, i czy w ogóle takowe będą konieczne.


Implanty zębowe – dla kogo są i jak wyglądają?

Historia implantów zębowych sięga XX wieku, a zostały one wynalezione w Szwecji. Implanty zębowe są bardzo popularne i z powodzeniem zastępują luki w naturalnym uzębieniu. Implanty są nie do odróżnienia, co czyni jest wspaniałym rozwiązaniem dla każdego, kto chce odzyskać naturalna i ładne, a przede wszystkim zdrowe uzębienie. Implant zęba jest sztucznym korzeniem, który na ogół wykonuje się  z tytanu, • Read More »


Jak wyleczyć trądzik różowaty

Czym jest trądzik różowaty Trądzik różowaty jest przewlekłą chorobą skóry twarzy. Zazwyczaj pojawia się między 25 a 40 rokiem życia w postaci rumienia zajmującego czoło, nos, policzki i brodę. Rzadziej dotyczy owłosionej skóry głowy albo bocznych powierzchni szyi i dekoltu. Kiedy pojawia się rumień, jest to znak, że należy podjąć stosowną pielęgnację oraz leczenie, ponieważ • Read More »


Sposoby na pozbycie się rumieńców na twarzy

Rumieńce na twarzy to zaczerwienione plamy, które są powodowane przez problemy z kurczeniem naczynek. Często obszary te są bardzo suche, a nawet powodują pieczenie skóry. Jeśli taki problem nasila się i nie jest leczony, może dojść do powstania rumienia lub nieestetycznie wyglądających pajączków, poprzez pęknięcie naczynek.


Balsam na cellulit – Zwalcz Cellulit w prosty i bezpieczny sposób

Cellulit z pewnością spędza sen z powiek nie jednej z nas. Przed ważnym wyjazdem na plaże czy basen zastanawiamy się, jak nasze ciało będzie wyglądało w pełnym świetle. Czujemy się niezadowolone z powodu nieestetycznych grudek i wpadamy przez to w kompleksy. Nie musi tak być. Jeśli odpowiednio zadbamy o ciało, problem cellulitu nie będzie krzyżował już naszych • Read More »


Jak zwalczyć cellulit domowymi sposobami?

Zmagając się z problemem cellulitu podejmujemy różne działania mające na celu jego redukcję. W pierwszej kolejności wprowadzamy zmiany w diecie i zaczynamy ćwiczyć. Jednak to nie wystarczy. Duże znaczenie ma także właściwa pielęgnacja skóry objętej zmianami cellulitowymi. Nie zawsze możemy pozwolić sobie na zabiegi w gabinetach kosmetycznych, które niestety bywają dość kosztowne. Na szczęście, dzięki • Read More »


Depilacja laserem w Gdyni: Laser Vectus i jego zalety

Kobiety i mężczyźni, którym na co dzień towarzyszy problem nadmiernego, zbędnego, dające duży dyskomfort owłosienia szukają metody, skutecznej, która posiada długotrwałe efekty. Próbują różnego rodzaju zabiegów w zaciszu swojego domu. Korzystają z maszynek do golenia, depilatorów, kremów oraz wosków. Pomimo to włoski odrastają i stają się coraz trudniejsze do usunięcia. Warto zapoznać się z metodą, • Read More »