Archives: Czytelnia

Czym są rozstępy i jak z nimi walczyć?

Co to są rozstępy?   Rozstępy to problem występujący na skórze. Określane jako nieestetyczny defekt ludzkiego ciała. Rozstępy są definiowane jako wrzecionowate pasma, występujące najczęściej w takich miejscach na skórze jak uda, brzuch, pośladki, ręce oraz piersi. Zdarza się, że również pojawiają się na plecach.  Występują jako czerwone rozstępy lub białe rozstępy. Kolor zależy od tego kiedy pojawiły • Read More »


Jak pozbyć się pryszczy?

      Pryszcze tworzą się na twarzy w różnym wieku, nie dotykają tylko młodych ludzi, lecz potrafią uwydatnić się u osób, które okres rozkwitu mają już za sobą. Przyczyną ich wysypu jest najczęściej zatkanie gruczołów łojowych, co prowadzi do takiej choroby skóry jak trądzik. Istnieją naturalne, domowe sposoby do zwalczania tych przykrych i nieefektownych • Read More »


Na co pomaga czarnuszka?

Czarnuszka siewna jest obecnie stosowana w terapii różnych schorzeń. Wiele osób używa jej także zapobiegawczo, ponieważ zioło to posiada wiele cennych substancji, które wpływają pozytywnie na działanie całego organizmu. W jakich przypadkach szczególnie należ rozważyć zażywanie czarnuszki siewnej? Czy oczyszczanie wątroby czarnuszką będzie skuteczne? Czarnuszkę siewna warto wykorzystać zwłaszcza w przypadku nasilonych objawów alergii. W • Read More »


Jak długo leczy się hemoroidy?

Hemoroidy to bardzo nie przyjemna dolegliwość. Żylaki odbytu wiążą się zwykle ze świądem w okolicach odbytu, krwawieniem podczas oddawaniem stolców czy też bólem owych okolic. Jak długo trwa ich leczenie? Jest to bardzo złożone pytanie, na które składa się wiele czynników. Na pewno od razu po zauważeniu tych objawów powinno się udać do lekarza i jak • Read More »


Jak zwalczyć cellulit na pośladkach?

Nie każda kobieta potrafi sobie racjonalnie wytłumaczyć dlaczego na jej ciele powstają nieestetyczne fałdy pomarszczonej skóry. Część z nich, mimo figlarnej postury posiada cellulit. Inne Pani, mimo nieznacznej otyłości nie cierpią na lipodystrofię. Czym więc tkwi ta zależność i co znacznie oddziałuje na powstawanie cellulitu? Skąd się bierze cellulit?


Jak pozbyć się zmarszczek?

Zmarszczki nie są powodem do dumy i szczęścia. Z tym stwierdzenie zgadza się każda z pań. Przykrą prawdą jest w dodatku to, że kiedy się nasza skóra zacznie się starzeć nie zależny od nas tylko od genów. Obecnie jest mnóstwo możliwość, aby skutecznie przeciwstawić się pojawiającym się zmarszczkom. Stosując odpowiednie środki otrzymujemy szansę, że nasza • Read More »


Depilacja laserowa nowoczesnym sprzętem

Technologia była w stanie dostarczyć nam różnorodne urządzenia, z których działania jesteśmy naprawdę dumni i zadowoleni. Pewne z nich w dużym stopniu ułatwiają nasze życie, gwarantują wysokie oszczędności, a zarazem zapewniają dodatkowe możliwości. Cieszymy się, że właśnie w taki sposób działa na nas również depilacja laserowa. W niej przecież dochodzi do zastosowania nowoczesnego lasera diodowego • Read More »


Test na wirusa HPV

Należy zauważyć, że duża grupa osób jest zarażonych wirusem brodawczaka ludzkiego (wirus hpv). Według statystyk ok. 1% osób, które są aktywnie seksualnie, posiada ten wirus. Do tej pory odkryto już ponad 120 typów tego wirusa. Do zakażenia dochodzi na drodze płciowej, ale też przez kontakty pośrednie, które mogą wynikać m.in. z korzystania z tych samych • Read More »Kiedy wykonuje się usg stawów?

Stawy bardzo narażone są na urazy. Chwila nieuwagi przy jakiejś czynności, błędy przy uprawianiu sportu, nie trzeba wiele, by uraz się pojawił. Narażone są także na przeciążenia oraz choroby np. zmiany zwyrodnieniowe. Badanie usg jest bardzo ważną pomocą w diagnozowaniu problemów oraz w śledzeniu postępów leczenia. Jednym z najczęściej badanych jest staw kolanowy. Jest on • Read More »