Archives: Czytelnia

Wągry i metody walki z nimi

Wągry nazywane są także zaskórniakami. Są to zaskórniki są zastaniem łoju, blokującego ujście skóry. Nadmiar sebum zawiera melaninę, ciemny pigment, który podczas utleniania staje się czarny i tak pojawiają się wągry. Są powszechnym problemem, który dotyczy, kobiet, mężczyzn i dzieci. W takim celu warto zadać sobie pytanie jak pozbyć się wągrów. Sposób na wągry to • Read More »


Co pomoże w redukcji cellulitu?

Cellulit może pojawić się wszędzie tam, gdzie występuje tłuszcz na ciele. Zazwyczaj występuje on na pośladkach oraz udach, czyli miejscach, gdzie u kobiet znajduje się najwięcej tkanki tłuszczowej. Cellulit jest wynikiem tego, że tłuszcz jest nierówno rozłożony w ciele, dodatkowo pojawiają się obrzęki i zatrzymywanie wody w organizmie. Jak zniszczyć cellulit? Jakie sposoby na cellulit • Read More »


Zabieg Icoone – opis, efekty, wskazania, przeciwwskazania

Dostępne są różnorodne nowoczesne zabiegi kosmetologiczne. Jednym z nich jest zabieg Icoone. Polega on na wykonaniu masażu za pomocą specjalnych rolek pod ciśnieniem. Zapewnia całościowy wpływ na tkanki i pozwala uzyskać wiele korzystnych efektów, wśród których znajduje się m.in. ograniczenie zmarszczek, redukcja tkanki tłuszczowej czy też lifting ciała oraz twarzy.


Streptococcus agalactiae objawy

Streptococcus agalactiae to bakteria z rodziny paciorkowców, która powszechnie występuje w układzie pokarmowym człowieka, w związku z tym w większości przypadków jest ona uznawana za niezagrażającą naszemu zdrowiu. Niestety, ze względu na różne czynniki, w tym anatomiczną budowę kobiety, niniejsza bakteria może przedostać się do dróg rodnych oraz układu moczowego, co skutkuje wystąpieniem szeregu nieprzyjemnych • Read More »


Metody na oporny tłuszczyk

Wiele kobiet, pomimo przestrzegania zdrowej diety i prowadzenia aktywnego trybu życia, zmaga się z nadmiarem tłuszczu odkładającym się w określonych partiach ciała, takich jak brzuch, ramiona, nogi czy plecy. Jest to związane z indywidualnymi skłonnościami każdego organizmu. W takich przypadkach redukcja tkanki tłuszczowej jest niezwykle trudno osiągalna domowymi sposobami, dlatego warto skorzystać z usług medycyny • Read More »


Sposoby na prosaki

Prosaki na twarzy są to małe, białe grudki. Kształtem i wielkością przypominają one ziarna prosa. Prosaki tworzą się w miejscach, gdzie powstaje duża ilość sebum. Usuwanie prosaków jest zabiegiem nieinwazyjnym.


Na czym polega henna brwi?

Dla jednych nakładana na brwi henna może być dziwaczną i nikomu niepotrzebną ekstrawagancją, dla innych jednak stanowi ona niezbędny element comiesięcznej pielęgnacji. Opinii jest tyle, co ludzi. Warto jednak zastanowić się, po co w ogóle wykonywana jest henna brwi i dlaczego w ostatnich latach staje się ona coraz chętniej wykonywana.


Domowe sposoby na egzemę

Egzema należy do jednych z bardziej nieprzyjemnych i uporczywych problemów dermatologicznych. Ta dolegliwość występująca na tle alergicznym ma tendencję do częstych nawrotów. Gdy pojawią się pierwsze objawy, warto sięgnąć po sprawdzone, naturalne sposoby, które pozwolą na szybsze pozbycie się zmian.


Jak nie dać się refluksowi

Choroby są nieodłączną częścią naszego życia. I choć powszechnie wiadomo, że dużo lepiej jest zapobiegać niż leczyć, a wszyscy lekarze alarmują i tłumaczą zasady profilaktyki zdrowotnej – wielu ludzi zdaje się wyznawać teorię, że ich problemy zdrowotne nie dotyczą. Tak jednak nie jest. Problemy zdrowotne mogą dotknąć każdego człowieka. A wtedy, zamiast załamywać ręce – • Read More »


Oczyszczanie twarzy – jak pozbyć się pryszczy?

Jak powstają pryszcze? Czym są? Jak zapobiegać i leczyć? Na wiele tych pytań niejednokrotnie wielu z Nas próbowało sobie odpowiedzieć. Większość zapewne miała kiedyś do czynienia z tym nieprzyjemnym zjawiskiem i to często w najmniej spodziewanym momencie. Zastanawialiście w takiej sytuacji, skąd się się biorą i jak je skutecznie zwalczyć? My tak! Przedstawiamy zasady dbania • Read More »