Archives: Czytelnia

Domowe sposoby na egzemę

Egzema należy do jednych z bardziej nieprzyjemnych i uporczywych problemów dermatologicznych. Ta dolegliwość występująca na tle alergicznym ma tendencję do częstych nawrotów. Gdy pojawią się pierwsze objawy, warto sięgnąć po sprawdzone, naturalne sposoby, które pozwolą na szybsze pozbycie się zmian. Popularne domowe sposoby na egzemę przynoszą ulgę, zmniejszają nieprzyjemne objawy oraz przyspieszają gojenie się skóry, • Read More »


Jak nie dać się refluksowi

Choroby są nieodłączną częścią naszego życia. I choć powszechnie wiadomo, że dużo lepiej jest zapobiegać niż leczyć, a wszyscy lekarze alarmują i tłumaczą zasady profilaktyki zdrowotnej – wielu ludzi zdaje się wyznawać teorię, że ich problemy zdrowotne nie dotyczą. Tak jednak nie jest. Problemy zdrowotne mogą dotknąć każdego człowieka. A wtedy, zamiast załamywać ręce – • Read More »


Czym są rozstępy i jak z nimi walczyć?

Co to są rozstępy?   Rozstępy to problem występujący na skórze. Określane jako nieestetyczny defekt ludzkiego ciała. Rozstępy są definiowane jako wrzecionowate pasma, występujące najczęściej w takich miejscach na skórze jak uda, brzuch, pośladki, ręce oraz piersi. Zdarza się, że również pojawiają się na plecach.  Występują jako czerwone rozstępy lub białe rozstępy. Kolor zależy od tego kiedy pojawiły • Read More »


Jak pozbyć się pryszczy?

      Pryszcze tworzą się na twarzy w różnym wieku, nie dotykają tylko młodych ludzi, lecz potrafią uwydatnić się u osób, które okres rozkwitu mają już za sobą. Przyczyną ich wysypu jest najczęściej zatkanie gruczołów łojowych, co prowadzi do takiej choroby skóry jak trądzik. Istnieją naturalne, domowe sposoby do zwalczania tych przykrych i nieefektownych • Read More »


Na co pomaga czarnuszka?

Czarnuszka siewna jest obecnie stosowana w terapii różnych schorzeń. Wiele osób używa jej także zapobiegawczo, ponieważ zioło to posiada wiele cennych substancji, które wpływają pozytywnie na działanie całego organizmu. W jakich przypadkach szczególnie należ rozważyć zażywanie czarnuszki siewnej? Czy oczyszczanie wątroby czarnuszką będzie skuteczne? Czarnuszkę siewna warto wykorzystać zwłaszcza w przypadku nasilonych objawów alergii. W • Read More »


Jak długo leczy się hemoroidy?

Hemoroidy to bardzo nie przyjemna dolegliwość. Żylaki odbytu wiążą się zwykle ze świądem w okolicach odbytu, krwawieniem podczas oddawaniem stolców czy też bólem owych okolic. Jak długo trwa ich leczenie? Jest to bardzo złożone pytanie, na które składa się wiele czynników. Na pewno od razu po zauważeniu tych objawów powinno się udać do lekarza i jak • Read More »


Jak zwalczyć cellulit na pośladkach?

Nie każda kobieta potrafi sobie racjonalnie wytłumaczyć dlaczego na jej ciele powstają nieestetyczne fałdy pomarszczonej skóry. Część z nich, mimo figlarnej postury posiada cellulit. Inne Pani, mimo nieznacznej otyłości nie cierpią na lipodystrofię. Czym więc tkwi ta zależność i co znacznie oddziałuje na powstawanie cellulitu? Skąd się bierze cellulit?


Jak pozbyć się zmarszczek?

Zmarszczki nie są powodem do dumy i szczęścia. Z tym stwierdzenie zgadza się każda z pań. Przykrą prawdą jest w dodatku to, że kiedy się nasza skóra zacznie się starzeć nie zależny od nas tylko od genów. Obecnie jest mnóstwo możliwość, aby skutecznie przeciwstawić się pojawiającym się zmarszczkom. Stosując odpowiednie środki otrzymujemy szansę, że nasza • Read More »


Depilacja laserowa nowoczesnym sprzętem

Technologia była w stanie dostarczyć nam różnorodne urządzenia, z których działania jesteśmy naprawdę dumni i zadowoleni. Pewne z nich w dużym stopniu ułatwiają nasze życie, gwarantują wysokie oszczędności, a zarazem zapewniają dodatkowe możliwości. Cieszymy się, że właśnie w taki sposób działa na nas również depilacja laserowa. W niej przecież dochodzi do zastosowania nowoczesnego lasera diodowego • Read More »


Domowe sposoby na uspokojenie

Stres jest wpisany w codzienne, ludzkie życie, i było tak już od niepamiętnych czasów. Każda sytuacja, która wychodzi poza znany człowiekowi schemat, może spowodować prawdziwy, spory stres, z którym trudno jest sobie poradzić – zwłaszcza, gdy występuje on nagminnie i jest bardzo silny. Z tego powodu warto poznać domowe sposoby na uspokojenie, które pozwolą bez • Read More »