Implanty zębowe – dla kogo są i jak wyglądają?

Implanty zębowe – dla kogo są i jak wyglądają?
Oceń nasz wpis!

Historia implantów zębowych sięga XX wieku, a zostały one wynalezione w Szwecji. Implanty zębowe są bardzo popularne i z powodzeniem zastępują luki w naturalnym uzębieniu. Implanty są nie do odróżnienia, co czyni jest wspaniałym rozwiązaniem dla każdego, kto chce odzyskać naturalna i ładne, a przede wszystkim zdrowe uzębienie. Implant zęba jest sztucznym korzeniem, który na ogół wykonuje się  z tytanu, a obecnie również z cyrkonu. Implanty zębów cieszą się dobrą sławą i są wybierane przez miliony ludzi na całym świecie! Rodzaje implantów są uzależnione od materiału z jakiego zostały wykonane. Implant zębowy składa się z korzenia i korony zęba. Ogólnie rzecz biorąc, implanty są jedna z najlepszych form uzupełniania ubytków w jamie ustnej. Są one bardzo wytrzymałe oraz w większości nie da się ich odróżnić od naturalnego uzębienia człowieka. Implanty mają długoletnia gwarancję, są więc dobra inwestycją na lata!

Implanty zębów – rodzaje implantów.

Implanty dzielimy na:

 • Tytanowe. Takie implanty wykonane są z tytanu, a ich wytrzymałość jest naprawdę duża. Implanty tytanowe, niekiedy stają się widoczne, w przypadku gdy linia dziąseł jest obniżona. Takie implanty są najbardziej popularne i mają wieloletnią gwarancję. To właśnie implanty tytanowe były zastosowane jako pierwsze.
 • Cyrkonowe. Takie implanty są wykonane z tlenku cyrkonu. Do złudzenia przypominają naturalną kość zębową. Mają naturalny kolor i są nie do odróżnienia od naturalnego korzenia zębowego. Nie reagują na zmiany cieplne w jamie ustnej i są bardzo estetyczne.

Cena implantu – Ile kosztuje implant zęba

Cena implantu nie należy do najniższej, jednakże jest to dobra inwestycja na wiele lat. Można go dostać już za około 3 tysiące złotych, ale  to ile kosztuje implant zęba zależy od jego jakości oraz materiału z jakiego został wykonany oraz gdzie wykonywany jest zabieg wszczepiania, tak więc cena może się różnić w zależności od kilku czynników.

Implant zębowy – kto może go sobie wszczepić?

Taki rodzaj sztucznego korzenia może sobie zafundować praktycznie każdy, z wyjątkiem wypadków kiedy lekarz wyraźnie to odradza. Przed planowanym zabiegiem wykonuje się potrzebne badania, po których zapada decyzja co do dalszego postępowania.

Jak wygląda implant zęba?

Implant wyglądem przypomina śrubkę. Po wszczepieniu go, stosuje się wypełnienie, czyli tzw. koronę. Korony mogą być wykonane z :

 • porcelanowe.
 • ceramiczne
 • mieszane (bezniklowe)
 • porcelanowe na złocie
 • porcelanowe na cyrkonie

Jak długo wytrzymują implanty zębowe?

Najlepsze i sprawdzone implanty teoretycznie powinny wystarczyć na całe życie! Jednak wszystko zależy od trybu życia pacjenta oraz higieny jamy ustnej. Implant zębowy powinien być poddany wizycie kontrolnej raz na pół roku. Warto zaznaczyć, że zła higiena jamy ustnej może doprowadzić do stanu zapalnego dziąsła, w wyniku którego możemy nawet utracić implant.

Gdzie wszczepiać implanty?

Przed decyzją powinniśmy wyszukać rekomendowanego stomatologa oraz poddać się potrzebnym badaniom. Warto wybierać zakłady, które mają bardzo dobrą opinię wśród pacjentów!


4 comments on “Implanty zębowe – dla kogo są i jak wyglądają?

 1. Renia pisze:

  Moj brat ma taki implant. Niby wyglada jak zwykly zab ale to dla mnie nadal niesamowite mieć taka śrube w szczęce 😀

 2. martini007 pisze:

  A jak sie czysci implant zebowy? odkręca korone czy szoruje jak zwykly zab?

 3. wiktoria pisze:

  3 tysiace? wow ;o No ale to jest niemal chirurgiczna operacja, wiec z drugiej strony nie ma sie co dziwić

 4. Lidia pisze:

  Czyli jak mi sie obnizy implant to moge go normalnie reklamowac i mi poprawią za darmo?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

13 − = 12