Jak długo leczy się hemoroidy?

Jak długo leczy się hemoroidy?
Oceń nasz wpis!

Hemoroidy to bardzo nie przyjemna dolegliwość. Żylaki odbytu wiążą się zwykle ze świądem w okolicach odbytu, krwawieniem podczas oddawaniem stolców czy też bólem owych okolic. Jak długo trwa ich leczenie? Jest to bardzo złożone pytanie, na które składa się wiele czynników. Na pewno od razu po zauważeniu tych objawów powinno się udać do lekarza i jak najszybciej wdrożyć prawidłowe leczenie. To właśnie specjalista, który zajmuje się danym pacjentem i zna typ jego dolegliwości jest w stanie w określić czas trwania walki z hemoroidami. 

I tak na przykład jeżeli ktoś cierpi na łagodną odmianę hemoroidów może być w pełni zdrowy nawet już po około dwóch tygodniach. Gorzej jest jeżeli żylaki wypadną i wystają z odbytu gdyż wtedy taka kuracja może się przedłużyć nawet do dwóch miesięcy. Podobnie (lub nawet o kolejny miesiąc dłużej)  potrwać może leczenie hemoroidów zewnętrznych, które mają postać bolesnych grudek. Oczywiście każdy przypadek jest inny i nie każdy pacjent od razu rozpocznie leczenie lub też nie stosuje wszystkich zaleceń,a tym samym na własne życzenie wydłuża czas swojego powrotu do zdrowia.

Oczywiście można także przyspieszyć proces leczenia, np stosując gumkowanie hemoroidów metodą Barrona. Na pewno bardzo ważna jest zdrowa dieta oraz styl życia. Warto także sięgnąć do starych metod na praktycznie każdą dolegliwość czyli ziół. Nie można nimi zastąpić leczenia, można za to znacząco je wesprzeć. Na hemoroidy pomocny jest na przykład liść szałwii, ziele rdestu ptasiego czy też rumianek. Bardzo fajne połączenie owych ziół ma na przykład mieszanka ziół  Procto Vitale. Poza wspomaganiem leczenia żylaków odbytu między innymi także oczyszczają one także organizm, poprawiają metabolizm czy też łagodzą podrażnienia, ból i pieczenie.

Najważniejsze to nie wstydzić się iść do lekarza. Im dłużej ktoś będzie zwlekał z wizytą u specjalisty tym gorzej dla pacjenta gdyż ta dolegliwość sama nie zniknie, a może się tylko nasilać. Należy pamiętać o tym, że lekarze stykają się z różnymi dolegliwościami i naprawdę nikt nie powinien się krępować.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 8 = 1