Jak zwalczyć cellulit na pośladkach?

Jak zwalczyć cellulit na pośladkach?
Oceń nasz wpis!

Nie każda kobieta potrafi sobie racjonalnie wytłumaczyć dlaczego na jej ciele powstają nieestetyczne fałdy pomarszczonej skóry. Część z nich, mimo figlarnej postury posiada cellulit. Inne Pani, mimo nieznacznej otyłości nie cierpią na lipodystrofię. Czym więc tkwi ta zależność i co znacznie oddziałuje na powstawanie cellulitu? Skąd się bierze cellulit?

Według specjalistów dermatologów dużą rolę odgrywają geny pacjenta, tryb życia oraz pielęgnacja ciała. Warto wspomnieć, że to czy jesteśmy aktywni fizycznie również oddziałuje na nasz organizm i tempo metabolizmu. Do źródeł zaliczany jest także stres, dieta, ilość efektywnie przespanych godzin oraz sposób ubierania się. Cellulit powstaje, gdy dochodzi do zaburzenia przepływu krwi w organizmie. Jest ona nierównomiernie dostarczana do poszczególnych części ciała. Do takich sytuacji dochodzi, gdy zbyt długo przebywamy w pozycji siedzącej, leżącej bądź stojącej. We krwi dzieją się też szkodliwe zjawiska, jak brak prawidłowego usuwania toksyn i przemieszczanie się ich do tkanki tłuszczowej. W wyniku czego dochodzi do powstawania pęcherzyków oraz do rozmnażania się komórek tłuszczowych. Ponadto, wolny przepływ krwi doprowadza do mniejszej produkcji kolagenu odpowiedzialnego za elastyczność skóry pośladków. Wtedy też skóra staje się pofałdowana, zwiotczała i słabsza.

Aby walczyć z cellulitem na pośladkach warto włączyć do codziennego trybu życia kilka pozytywnych i korzystnych nawyków. Po pierwsze, warto zmienić swoją dietę, czyli zamienić białe pieczywo na ciemne, gazowane i kolorowe napoje na wodę mineralną, słodycze na świeże warzywa i owoce, oraz tłuste mięso na chude wędliny i ryby. Po drugie, należy więcej się ruszać. Zalecane są poranne ćwiczenie gimnastyczne, regularna jazda na rowerze czy bieżni oraz długie i rytmiczne spacery. Jeśli chodzi o walkę z cellulitem na powierzchni pośladek, trenerzy fitness proponują cykl intensywnych ćwiczeń na te partie ciała. Wyróżnia się on przede wszystkim mnóstwem spalonych kalorii i rzeźbą wybranego miejsca. W ostatnich miesiącach, wysoką popularnością cieszy się tzw. deseczka, czyli plank, który polega na wytrzymaniu około 3 minut w 10 seriach na podpartych łokciach i wyprostowanych nogach w równej linii. Po trzecie, bardzo ważna jest pielęgnacja pupy. W tym celu, proponuje skorzystać z innowacyjnego produktu o nazwie Vialise, który w ciągu 30 dni pomoże wygładzić i oczyścić skórę z pofałdowanych zmian. Krem jest bezpieczny i przebadany dermatologicznie.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 3 = 7