Kwas hialuronowy, czyli zabieg na zmarszczki

Kwas hialuronowy, czyli zabieg na zmarszczki
Oceń nasz wpis!

Wraz z wiekiem skóra twarzy traci jędrność i staje się pokryta coraz gęstszą siateczką zmarszczek. Bywa, że codzienna pielęgnacja (używanie odpowiednich kremów) i styl życia, obejmujący zdrowa dietę oraz wystarczającą liczbę godzin snu, nie wystarczą, aby zachować na długo satysfakcjonującą kondycję skóry twarzy. Jeśli chcemy zadbać o ładny, ale jednocześnie naturalny wygląd, warto zapoznać się z metodami medycyny estetycznej i sprawdzić jak działa kwas hialuronowy na zmarszczki.

Dolina łez i bruzdy nosowo wargowe – najbardziej problematyczne miejsca

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym najczęściej dotyczy miejsc, które najbardziej narażone są na pojawienie się zmian wynikających z upływu lat. Jednym z takim obszarów jest dolina łez. Ma ona formę wydłużonych, wąskich zapadnięć pod oczami. Jej pojawienie się wynika z wiotczenia mięśni oraz ze zmniejszenia się podskórnej warstwy tkanki tłuszczowej. Procesy te to naturalne następstwa upływu lat, w wyniku których skóra znajdująca się w obrębie oczodołu zapada się. U jednych defekt pojawia się wcześniej niż u innych i może to wynikać ze skłonności genetycznych, palenia papierosów, z gwałtownej utraty wady i z wielu innych czynników.

Ostrzykiwanie kwasem hialuronowym tego problematycznego obszaru może skutecznie poprawić jego kondycję. Jędrność skóry widocznie się poprawi, a miejsca, w którym zauważalny wcześniej był ubytek tkanki tłuszczowej, zwiotczenie i swoiste zapadnięcie, wyglądać będą dużo bardziej atrakcyjnie. Wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym pozwoli więc w szybki sposób odzyskać dobre samopoczucie i pewność siebie. Innym obszarem, który dość szybko pokrywa się głębokimi zmarszczkami są bruzdy nosowo wargowe. Czasem widoczne są już u osób przed trzydziestym rokiem życia. Na szczęście również w tym przypadku z sukcesem zastosować można wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym.

Jak przygotować się do zabiegu, czyli wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym od podszewki

Decydując się na wypełnienie doliny łez kwasem hialuronowym, dobrze jest wcześniej zapoznać się z zasadami postępowania, których przestrzegać powinniśmy przed i po zabiegu. W zależności od tego, jakie miejsce będzie poddane zabiegowi, lekarz wybiera kwas o odpowiedniej gęstości. Na początku posmaruje on obszar kremem znieczulającym. Gdy preparat zacznie działać, z pomocą igły specjalista rozpocznie zabieg, którym jest wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym. Następnie, aby kwas dobrze się rozprowadził, lekarz wykona delikatny, krótki masaż. Ten sam schemat działania lekarza będzie miał miejsce, jeśli skusimy się na  wypełnianie bruzd nosowo wargowych kwasem hialuronowym. Więcej o zabiegu możesz poczytać na https://clinicacosmetologica.pl/zabieg/kwas-hialuronowy/.

Zanim zdecydujemy się na wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym warto sprawdzić, jak przygotować się do zabiegu. Ważne jest to, aby na tydzień przez nim nie przyjmować leków, które hamują agregację płytek krwi, a w dniu zabiegu powstrzymać się od intensywnych ćwiczeń oraz od korzystania z sauny. Z kolei po zabiegu również należy unikać wahań temperatur, zrezygnować z intensywnego treningu, powstrzymać się od makijażu (przynajmniej na dwanaście godzin) oraz nie dotykać miejsca iniekcji. Jeśli rozważamy wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym, powinniśmy skonsultować się z dermatologiem. Przeprowadzi z nami wywiad, zapozna się ze stanem naszej skóry oraz powiadomi o wszystkich kluczowych informacjach, włącznie z zachowaniem przed i po zabiegu.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

59 − = 54