Archives: Oczyszczanie organizmu błonnikiem

Produkty bogate w błonnik

Zrównoważona dieta to skuteczny sposób, aby zachować szczupłą sylwetkę i dobry stan zdrowia na długie lata. Czasem jednak odstawienie niezdrowej żywności to za mało, aby odpowiednio oczyścić organizm. Okazuje się bowiem, że w zdrowej diecie ważne są także produkty bogate w błonnik, o czym nie wszyscy jednak pamiętają. Błonnik pokarmowy zwany jest inaczej włóknem pokarmowym. • Read More »


Oczyszczanie organizmu błonnikiem

Błonnik jest jednym ze składników odżywczych, którego zastosowanie jest nieocenione. Występuje naturalnie w wielu potrawach, jednak unika zniszczeniu w procesie przetwarzania pożywienia. Każdy, kto dba o swoje zdrowie, powinien rozważyć oczyszczanie organizmu błonnikiem.


Jak stosować błonnik

Błonnik występuje w wielu warzywach, owocach, czy nawet zbożach, jednak w tak znikomej ilości, iż ciężko jest zauważyć jego działanie, czy też uznawać, iż jest go w organizmie odpowiednia ilość. Dlatego też coraz więcej lekarzy zwraca uwagę na to, że do poprawnego działania organizmu ważne jest uzupełnianie poziomu błonnika. Pełni on wiele niezwykle ważnych funkcji, • Read More »


Jak działa błonnik

Błonnik to niezwykle istotny składnik pokarmowy, który odpowiada za zdrowie, energię i dobrą formę. Jest to włókno pokarmowe, w skład którego wchodzą przede wszystkim związki polisacharydowe (takie jak celuloza i pektyny) oraz związki niepolisacharydowe. Według Światowej Organizacji Zdrowia codzienne spożywanie 20-40 gram błonnika może uchronić przed wieloma chorobami – przede wszystkim układu krążenia i układu • Read More »