Oczyszczanie twarzy – jak pozbyć się pryszczy?

Oczyszczanie twarzy – jak pozbyć się pryszczy?
Oceń nasz wpis!

Jak powstają pryszcze? Czym są? Jak zapobiegać i leczyć? Na wiele tych pytań niejednokrotnie wielu z Nas próbowało sobie odpowiedzieć. Większość zapewne miała kiedyś do czynienia z tym nieprzyjemnym zjawiskiem i to często w najmniej spodziewanym momencie. Zastanawialiście w takiej sytuacji, skąd się się biorą i jak je skutecznie zwalczyć? My tak! Przedstawiamy zasady dbania o twarz.

Jak pozbyć się pryszczy? Czy można zapobiec ich rozwojowi?

Pryszcze to problem, który dotyka osoby nie tylko w wieku dojrzewania. Mogą one mieć zróżnicowaną etiologię, której ignorowanie prowadzi do namnażania się zmian skórnych. Przy powstawaniu pryszczy rozmnażają się niechciane bakterie. I to właśnie one uwalniają enzymy rozkładające tłuszcze łoju na znacznie mniejsze cząsteczki, powodując stany zapalne na skórze, zwane potocznie pryszczami.

Pryszcze na twarzy, w okolicy tzw. strefy T są powszechnie znane, ale wiadomo, że rozwijają się one również na innych częściach ciała. Zaobserwować można pryszcze na plecach, pryszcze na szyi a nawet – co najtrudniejsze do leczenia – bolesny pryszcz w uchu. Trzeba przyznać, że często pryszcze potrafią przyczynić się do tego, że wpadamy w kompleksy, tracimy pewność siebie, obniżamy swoją samoocenę. Dlatego jest to jeden z tych objawów, którego za wszelką cenę chcemy się pozbyć. Jednak wiele osób, które próbują podjąć walkę z pryszczami, robi to w sposób nieprzemyślany i niewłaściwy, często pogłębiając problem, zamiast go rozwiązać.

Mapa pryszczy pomoże?

Słysząc słowo pryszcze, zapewne znaczna większość z Was ma przed oczami czerwone pryszcze na twarzy, pryszcze na czole czy też pryszcze na brodzie. U niejednej osoby zapewne występują także pryszcze na głowie. Tak się jednak składa, że pryszcze występują również na innych częściach ciała i to częściej niż mogłoby się wydawać. Pryszcz na szyi? Niestety, niechciane wypryski pojawiają się i na tej części ciała, co niestety nie wygląda ciekawie. Pryszcz w uchu? Również często spotykane, do tego pielęgnacja takiego pryszcza powinna być bardzo precyzyjna i przy zachowaniu odpowiedniej higieny.

Kolejną częścią ciała, na której pojawiają się pryszcze są plecy. Zdarzało się Wam, że nie zdejmowaliście na plaży koszulki, bo mieliście pryszcze na plecach?  Najgorsze jednak są pryszcze podskórne, które prócz tego, że szpetnie wyglądają, sprawiają w dodatku niesamowity ból.

Jak widać pryszcze potrafią atakować całe ciało. Czy istnieje skuteczny środek, który pozwoli walczyć z pryszczami niezależnie od tego na, której części ciała się pojawią?

Jak pozbyć się pryszczy?

Chyba każdy z Nas zastanawiał się nad tym, jak szybko pozbyć się pryszcza. Wyciskanie pryszczy to przez wielu najczęściej stosowana metoda. Czy dobra? Na pewno nie! Wyciskanie pryszczy może je pogłębić. Na dłoniach, którymi wyciskamy pryszcza, często znajdują się bakterie, które z pewnością nie pomogą przy stanie zapalnym skóry. Niejednokrotnie wyciskanie pryszczy powoduje, że nie wyciskamy ich do końca, przez co stan zapalny nie zanika i pojawia się ponownie. Poprzez wyciskanie pryszczy narażamy również cerę na niechciane blizny i przebarwienia, których bardzo trudno będzie się pozbyć.

A jak inne metody domowe? Potrafią załagodzić objaw, ale często niestety narażają na pogłębienie problemu bądź nie walczą z pryszczami do końca, przez co problem nawraca, i to często ze zdwojoną siłą. Często także stosujemy niedopasowane do rodzaju cery specyfiki i tym samym pogarszamy jej stan.

Natura podpowiada, jak pozbyć się pryszczy

Skoro domowe sposoby zawiodły, to może sięgnąć po sprawdzony lek, antybiotyk czy maść?

Punktem w dziesiątkę byłby naturalny kosmetyk na cerę, która ma problemy z występowaniem pryszczy. Jego działanie powinno opierać się o:

  • oczyszczanie,
  • nawilżanie,
  • redukcję pryszczy,
  • wyrównywanie kolorytu cery.

Istnieje mit powielany w sieci, że skóra tłusta nie potrzebuje nawilżenia. To nieprawda – nadmierne wydzielanie sebum jest spowodowane właśnie brakiem odpowiedniego nawilżenia. Dlatego krem nawilżający jest często dobrym ratunkiem dla skóry tego typu, ponieważ reguluje wydzielanie sebum i tym samym ogranicza pryszcze.

Te wszystkie cechy zawiera serum Sevolium. Dzięki naturalnym ekstraktom idealnie rozjaśnia, odżywia i oczyszcza skórę, nie zostawiając na niej uczucia wysuszenia czy ściągnięcia.

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 + = 9