Archives: Oczyszczanie wątroby

Zioła na detoks wątroby

Szybki tryb życia powoduje liczne choroby cywilizacyjne u mnóstwa osób. Pierwszymi odczuwalnymi sygnałami, które wysyła nasz organizm, są: ciągłe zmęczenie, ospałość, problemy z koncentracją, bóle głowy, bóle brzucha, nerwowość. Jeśli dana osoba dużo się stresuje, jej praca jest wyczerpująca i czasochłonna, a brakuje w życiu codziennej aktywności fizycznej, czy chociażby spacerów, to warto pomyśleć o • Read More »


Odtruwanie wątroby

Współcześnie bardzo dużo osób cierpi na przykre dolegliwości związane z chorą wątrobą. To ona pomaga w walce ze wszelkimi toksynami, zostaje obciążana alkoholem, niezdrowym pożywieniem. Chociaż uważa się, iż wątroba sama się regeneruje, to wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że wciąż ją obciążając, blokują jej możliwość do regeneracji. Winne jest tu złe • Read More »


Oczyszczanie wątroby

Wątroba to nadal niedoceniany narząd, który jako jedyny potrafi samodzielnie zregenerować się po uszkodzeniu. Wszechobecne w żywności i powietrzu toksyny przyczyniają się do jej nadmiernego obciążenia, przez co nie jest ona w stanie pełnić prawidłowo swoich funkcji. Dlatego też niezwykle ważne jest, abyśmy regularnie oczyszczali ten narząd, który neutralizuje szkodliwe dla naszego organizmu substancje. Jak • Read More »


Jak działa wątroba

Dlaczego wątroba jest tak ważna? Wystarczy kilkunastogodzinna przerwa w jej pracy, by doszło do zatrucia organizmu i śmierci. Niektórzy naukowcy twierdzą, że gdyby się nie zużywała i była w stanie utrzymać czystość krwi w krwiobiegu, filtrując nieprzerwanie substancje toksyczne, to człowiek mógłby wręcz żyć wiecznie. Mimo, że za oczyszczanie organizmu są odpowiedzialne nerki, płuca, śledziona, • Read More »


Domowe sposoby na detoks wątroby

Wątroba jest jednym z naszych najważniejszych organów, o czym niekiedy zapominamy. Na jej plus działa przede wszystkim fakt, że posiada ona rewelacyjne zdolności regeneracyjne. Niestety, niezdrowy styl życia powoduje, że mało kto z dorosłych osób ma wątrobę w stu procentach sprawną. Aby utrzymać wątrobę w dobrej kondycji, możemy raz do roku przeprowadzić detoks wątroby. Istnieją • Read More »


Czym jest detoks wątroby

Detoks wątroby to pojęcie, z którym coraz częściej można spotkać się w poszukiwaniu sposobów na oczyszczenie organizmu. Warto zastanowić się czym jest detoks wątroby. Choć to pojęcie brzmi dość groźnie, kryje się pod nim dobroczynne działanie przywracające organizmowi prawidłowe funkcjonowanie. Pojęcie detoksu wątroby Co to jest detoks wątroby? Najogólniej rzecz biorąc, jest to zbiór metod, • Read More »