Płukanie jelit – za i przeciw

Płukanie jelit – za i przeciw
Oceń nasz wpis!

Regularne oczyszczanie organizmu jest bardzo ważne dla jego prawidłowego funkcjonowania. Obok stosowania odpowiedniej diety, kuracji ziołowych czy też aktywności fizycznej, istnieją nieco bardziej inwazyjne metody oczyszczenia organizmu z toksyn. Wśród nich znajduje się płukanie jelit. Warto jest zastanowić się czy warto płukać jelita i jakie może to mieć konsekwencje.

Zalety płukania jelit

Dlaczego warto płukać jelita? Wśród korzyści takiego zabiegu należy wymienić przede wszystkim bardzo skuteczne, fizyczne usunięcie wszelkiej maści złogów zalegających w jelitach, co umożliwia regenerację ich śluzówki. Pozwala to na przyspieszenie przemiany materii i usprawnienie pracy wszystkich organów. Zabieg płukania jelit może ułatwić zatem zrzucenie nadmiernej ilości kilogramów i przyczynić się do skutecznego leczenia wielu przewlekłych chorób. Jeśli chodzi o płukanie jelit – za i przeciw temu zabiegowi jest prawie tyle samo osób. Warto zatem rozpatrzyć także wady takiego działania na jelitach.

Wady płukania jelit

Wśród możliwych konsekwencji płukania jelit należy wymienić w pierwszej kolejności możliwość pojawienia się po zabiegu bolesnych bólów podbrzusza, mdłości, problemów z równowagą elektrolitową czy też zaburzeń pracy wątroby i nerek. Dlatego przed podjęciem decyzji o płukaniu jelit warto jest się zastanowić czy na pewno jest to właściwe rozwiązanie. Płukanie jelit można przeprowadzić u osób, u których inne metody oczyszczania organizmu z toksyn nie są zbyt skuteczne. Powinien to być jednak jednorazowy zabieg, ze względu na jego inwazyjność dla układu pokarmowego i wielu narządów wewnętrznych.


2 comments on “Płukanie jelit – za i przeciw

  1. Fryderycz pisze:

    To płukanie jelit nie jest wcale tak skuteczne, ale za to praktycznie w każdym przypadku bardzo bolesne. Chyba jednak można sobie odpuścić, bo są lepsze sposoby na oczyszczanie organizmu i pozbycie się toksyn, które więcej złego robią niż wiele osób przypuszcza.

  2. Polski łowca pisze:

    Więcej jest przeciw niż za. Jelita można oczyścić mieszankami naturalnych ziół, które można kupić w internecie. Nie trzeba do tego stosować drastycznych i kontrowersyjnych metod, do których płukanie jelit z pewnością można zaliczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

11 − = 1