Jak pozbyć się pryszczy?

Jak pozbyć się pryszczy?
Oceń nasz wpis!

      Pryszcze tworzą się na twarzy w różnym wieku, nie dotykają tylko młodych ludzi, lecz potrafią uwydatnić się u osób, które okres rozkwitu mają już za sobą. Przyczyną ich wysypu jest najczęściej zatkanie gruczołów łojowych, co prowadzi do takiej choroby skóry jak trądzik. Istnieją naturalne, domowe sposoby do zwalczania tych przykrych i nieefektownych objawów i warto je zastosować przed podjęciem decyzji o użyciu maści, kremów czy tabletek.

Jak pozbyć się pryszczy?

Czosnek jest lekiem przeciwwirusowym, przeciwgrzybicznym, antyseptycznym i przeciwutleniającym, który może pomóc w szybkim leczeniu pryszczy. Siarka w czosnku również sprzyja szybkiemu gojeniu się wyprysków.

Trzeba przekroić ząbek czosnku na dwa kawałki.
Pocierać czosnkiem pryszcze i zostawić na pięć minut przed umyciem skóry letnią wodą.
Powtarzać zabiegi kilka razy dziennie.

Jedzenie ząbka czosnku dziennie może również pomóc w oczyszczeniu krwi. Ale nie należy jeść zbyt wiele surowego czosnku, ponieważ może zaszkodzić żołądkowi.

   Użycie sody oczyszczonej to kolejny skuteczny środek domowy, który pozwala pozbyć się pryszczy, ponieważ pomaga złuszczać skórę w celu usunięcia nadmiaru oleju, brudu i martwych komórek skóry.

Trzeba zrobić gęstą pastę, mieszając jedną łyżeczkę sody z wodą lub sokiem z cytryny.
Umyć skórę dokładnie, pozostawiając ją lekko wilgotną. Nałożyć pastę na dotknięte obszary i pozostawić do wyschnięcia na kilka minut. Nigdy nie pozostawiać sody na skórze dłużej niż kilka minut, ponieważ może powodować wysuszenie lub podrażnienie.
Umyć twarz ciepłą wodą.
Powtarzać ten proces dwa razy dziennie, aby uzyskać szybkie rezultaty. Sprawdź także, jaka maść na różowaty jest skuteczna.

Miód jest źródłem naturalnych antybiotyków, które mogą przyspieszyć proces gojenia, a także zapobiegać infekcjom.

Trzeba zanurzyć czystą chusteczkę bawełnianą w miodzie, umieścić ją bezpośrednio na dotkniętym obszarze i pozostawić ją na pół godziny.
Umyć skórę dobrze letnią wodą.
Wykonywać taki zabieg kilka razy dziennie.

Inną opcją jest mieszanie miodu i cynamonu, aby zrobić pastę i nakładać ją na pryszcze przed pójściem spać. Rano będzie mniej stanów zapalnych lub obrzęku. Umyć skórę zimną wodą.

   Jeżeli takie domowe sposoby na skuteczną walkę z trądzikiem nie przyniosą oczekiwanego rezultatu i pryszcze stanowią nadal źródło problemu, trzeba sięgnąć po skuteczniejsze środki, ale oparte na naturalnym składzie. Ważne, aby krem przeciwtrądzikowy, który niweluje pryszcze posiadał w swoim składzie nanozłoto powodujące oczyszczenie skóry. Ponadto składnik ten ma swój udział w rekonstrukcji naskórka, dzięki czemu stanie się ona wolna od zmian trądzikowych.

   Warto wypróbować krem na pryszcze Sevolium, który oprócz nanozłota posiada także drożdże, które doskonale nawilżają i koją skórę. Wystarczy kilka dni stosowania tego kremu, aby odczuć poprawę i zauważyć coraz mniej pryszczy.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6 + 4 =