Skuteczna profilaktyka cellulitu

Skuteczna profilaktyka cellulitu
Oceń nasz wpis!

Wiele osób sądzi, że wraz z wiekiem pojawienie się cellulitu jest nieuniknione u każdej kobiety. Ten powszechnie krążący mit może być jednak szybko obalony przez osiągnięcia współczesnej medycyny estetycznej. Dzięki odkryciu dokładnego patomechanizmu powstawania skórki pomarańczowej możliwe stało się skuteczne jej zapobieganie.

Cellulit powstaje z kilku przyczyn. Pierwszym jest nadmierna ilość tkanki tłuszczowej. Adipocyty, czyli komórki tłuszczowe gromadzą trójglicerydy w swojej cytoplazmie, konsekwentnie powiększając swoje rozmiary. Niektóre badania naukowe donoszą, iż każdy człowiek rodzi się z określoną pulą tych komórek, która podlega niewielkim wahaniom w ciągu całego życia. Jednak dzięki dużej plastyczności, adipocyty mogą powiększać swoje rozmiary kilkukrotnie. Wynikiem tego jest ucisk komórek na naczynia w mikrokrążeniu, co zaburza ukrwienie w tkance. Gromadzące się w przestrzeni międzykomórkowej metabolity oraz woda otaczają adipocyty i z czasem tworzą duże grudki, które widoczne są jako skórka pomarańczowa. Zanim jednak nastąpi widoczny objaw na skórze możliwa jest likwidacja cellulitu odpowiednim leczeniem.

Nie bez znaczenia w powstawaniu cellulitu pozostaje też utrata elastyczności przez skórę. Wraz z wiekiem spada jędrność i napięcie włókien w tkance skórnej, co może powodować bardziej wyraźne uwidocznienie skórki pomarańczowej. Najnowsze metody usuwania cellulitu jednak wpływają nie tylko na poprawę jędrności skóry, ale także pomagają zredukować tkankę tłuszczową, co przynosi szybkie efekty estetyczne – sprawdź więcej: https://www.papilot.pl/twarz-i-cialo/jak-pozbyc-sie-cellulitu,43247,1.

Kiedy zacząć stosować zabiegi kosmetyczne na cellulit?

Odpowiedź na to pytanie pozostaje jedna – jak najszybciej. Początkowe zmiany na skórze poddają się o wiele lepiej leczeniu i osiągnięte efekty utrzymują się przez dłuższy czas, niż w przypadku terapii przewlekłego defektu kosmetycznego. W patomechaniźmie powstawania skórki pomarańczowej możemy wyróżnić kilka etapów. W pierwszym i drugim dochodzi jedynie do spadku elastyczności skóry oraz jej zblednięciu. Charakterystyczne pofałdowania i nierówności są niezauważalne nawet przy ucisku skóry. Stosując skuteczne zabiegi na cellulit już na tym etapie można zapobiec pojawieniu się nieestetycznych zmian w tkance podskórnej.

Jak zwalczyć cellulit bez stosowania zabiegów?

Zwłaszcza w mediach oraz na stronach internetowych można znaleźć zapewnienia, że stosując dietę, kremy oraz wykonując ćwiczenia odpowiednią ilość razy w tygodniu możliwe jest pozbycie się każdego rodzaju cellulitu oraz zapobieganie jego pojawieniu się. Niestety mimo bardzo dobrego działania wspomagającego, metody te nie zapewniają 100% pewności wyleczenia oraz rzadko kiedy są w stanie pomóc przy długoletnich i przewlekłych zmianach. W tym przypadku jedynie zabiegi na cellulit działające typowo w miejscu występowania skórki pomarańczowej mogą przynieść poprawę. Dzięki zastosowaniu bodźców o odpowiednio dużej sile, jak masaż podciśnieniowy, fale radiowe oraz laser możliwe jest dotarcie do tkanki podskórnej i skuteczne rozbicie grudek tłuszczowych. Dodatkowo poprzez drenaż limfatyczny i usprawnienie krążenia rozbite cząsteczki są szybko usuwane z tkanki.

Umów się na zabiegi na cellulit w Gdyni.


Clinica Cosmetologica Gdynia
ul. Powstania Styczniowego 22/2
Rejestracja: +48 791 600 607


3 comments on “Skuteczna profilaktyka cellulitu

 1. Looisa napisał(a):

  „Odpowiedź na to pytanie pozostaje jedna – jak najszybciej. Początkowe zmiany na skórze poddają się o wiele lepiej leczeniu i osiągnięte efekty utrzymują się przez dłuższy czas, niż w przypadku terapii przewlekłego defektu kosmetycznego.”

  Dokładnie, czas jest kluczowy.

 2. Tau napisał(a):

  „Dzięki zastosowaniu bodźców o odpowiednio dużej sile, jak masaż podciśnieniowy, fale radiowe oraz laser możliwe jest dotarcie do tkanki podskórnej i skuteczne rozbicie grudek tłuszczowych. Dodatkowo poprzez drenaż limfatyczny i usprawnienie krążenia rozbite cząsteczki są szybko usuwane z tkanki.”

  Potwierdzam, u mnie się doskonale sprawdziły.
  🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

58 − 49 =