Wągry i metody walki z nimi

Wągry i metody walki z nimi
Oceń nasz wpis!

Wągry nazywane są także zaskórniakami. Są to zaskórniki są zastaniem łoju, blokującego ujście skóry. Nadmiar sebum zawiera melaninę, ciemny pigment, który podczas utleniania staje się czarny i tak pojawiają się wągry. Są powszechnym problemem, który dotyczy, kobiet, mężczyzn i dzieci. W takim celu warto zadać sobie pytanie jak pozbyć się wągrów. Sposób na wągry to przede wszystkim:

Domowe Metody

Dbanie o higienę osobistą skóry, dobór kosmetyków przeznaczonych do skóry mieszanej i tłustej (toniki, peelingi, kremy, żele i tym podobne). Wielu ludzi uważa, że wyciskanie wągrów jest dobrą metodą na pozbycie się problemu. Są one niestety w błędzie nie jest to ani mądra, ani skuteczna metoda na pozbycie się wągrów. Wyciskanie wągrów nie jest żadną metodą i nie rozwiąże naszych problemów. Może tylko i wyłącznie nam zaszkodzić. Należy pamiętać o oczyszczaniu, wysuszaniu skóry, aby nie doprowadzać do wydzielania się sebum.

Sposób na wągry to także zabiegi wykonywane w gabinetach medycyny estetycznej. Należą do nich między innymi:

  •  peelingi chemiczne, usuwają między innymi wągry na nosie, wągry na policzkach, wągry na twarzy, wągry na plecach. Wykonywane są za pomocą kwasów (migdałowego, glikolowego, salicylowego, pirogronowego). Oczyszczają głębokie warstwy skóry, ze zrogowaciałych i starych komórek, oczyszczają mieszki włosowe oraz ujścia gruczołów łojowych.
  •  zabiegi aclean, to inny sposób na wągry. Wykonywany jest przy wykorzystaniu substancji takich jak: kwas migdałowy, salicylowy, szikimowy oraz sodium lepargilate. Silnie oczyszcza, redukuje sebum, złuszcza, rozjaśnia skórę, działa bakteriostatycznie, antyseptycznie, przeciwzapalnie.
  • usuwanie wągrów jest także możliwe, dzięki zabiegom kawitacyjnym. Jest to zabieg, który przeprowadzany jest za pomocą ultradźwięków. Oczyszcza mieszki włosowe, usuwa nadmiar sebum i zrogowaciałe, stare komórki. Usuwa wągry na twarzy, wągry na czole, wągry na nosie, wągry na szyi, wągry na dekolcie, wągry na plecach.

Usuwanie wągrów jest możliwe za pomocą różnych metod. Jak oczyścić twarz z wągrów w najlepszy z możliwych sposobów. Warto poradzić się specjalisty z dziedziny medycyny estetycznej podczas konsultacji. Tam dowiemy się jaka metoda będzie dla nas najodpowiedniejsza.

Jak oczyścić twarz z wągrów?

  • domowymi sposobami, doborem odpowiednich kosmetyków przeznaczonych do skory mieszanej i tłustej,
  • zabiegami z dziedziny medycyny estetycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6 + 2 =