Archives: Zdrowe odżywianie

Zioła na trądzik różowaty

Ponieważ przyczyną powstania trądziku różowatego są: zaburzenia naczynioruchowe, hormonalne i żołądkowo-jelitowe, takie jak: nadkwasota i niedokwasota oraz wątrobowe, przynajmniej część z nich może być leczona domowymi sposobami. A do takich należy niewątpliwie ziołolecznictwo. Aby wybrać odpowiednie dla każdego przypadku zioła na trądzik różowaty, należy dokładnie zdiagnozować przyczynę powstania trądziku różowatego.


Zboża oczyszczające organizm

Diety oczyszczające zwykle kojarzą się z dużą ilością owoców i warzyw, których głównym zadaniem jest przyspieszenie pracy wątroby, nerek czy jelit. W takiej diecie ważne jest również spożywanie dużej ilości płynów. Jednak bardzo często nie docenia się roli, jaką odgrywają zboża, które również pomagają w oczyszczaniu organizmu.


Warzywa oczyszczające organizm

Skuteczne oczyszczanie organizmu powinno się wiązać przede wszystkim ze zmianą nawyków żywieniowych. Co prawda niektórzy specjaliści od zdrowego żywienia zalecają również jednodniowe monodiety, oparte na owocach i warzywach czy dużej ilości płynów, jednak do takiej diety organizm powinien być odpowiednio przygotowany. Po jakie warzywa warto sięgać, aby przyspieszyć proces odtruwania organizmu?


Produkty bogate w błonnik

Zrównoważona dieta to skuteczny sposób, aby zachować szczupłą sylwetkę i dobry stan zdrowia na długie lata. Czasem jednak odstawienie niezdrowej żywności to za mało, aby odpowiednio oczyścić organizm. Okazuje się bowiem, że w zdrowej diecie ważne są także produkty bogate w błonnik, o czym nie wszyscy jednak pamiętają. Błonnik pokarmowy zwany jest inaczej włóknem pokarmowym. • Read More »


Dieta oczyszczająca organizm

Jedni decydują się na zastosowanie kilkudniowej oczyszczającej diety ze względu na możliwość utraty kilku kilogramów w krótkim czasie, dla innych natomiast dieta oczyszczająca organizm nie jest dietą odchudzającą, a sposobem, aby oczyścić organizm z toksyn.