Archives: Zdrowe odżywianie

Zioła na trądzik różowaty

Ponieważ przyczyną powstania trądziku różowatego są: zaburzenia naczynioruchowe, hormonalne i żołądkowo-jelitowe, takie jak: nadkwasota i niedokwasota oraz wątrobowe, przynajmniej część z nich może być leczona domowymi sposobami. A do takich należy niewątpliwie ziołolecznictwo. Aby wybrać odpowiednie dla każdego przypadku zioła na trądzik różowaty, należy dokładnie zdiagnozować przyczynę powstania trądziku różowatego.


Zboża oczyszczające organizm

Diety oczyszczające zwykle kojarzą się z dużą ilością owoców i warzyw, których głównym zadaniem jest przyspieszenie pracy wątroby, nerek czy jelit. W takiej diecie ważne jest również spożywanie dużej ilości płynów. Jednak bardzo często nie docenia się roli, jaką odgrywają zboża, które również pomagają w oczyszczaniu organizmu. Zboża na oczyszczenie organizmu W większości diet odchudzających • Read More »


Warzywa oczyszczające organizm

Skuteczne oczyszczanie organizmu powinno się wiązać przede wszystkim ze zmianą nawyków żywieniowych. Co prawda niektórzy specjaliści od zdrowego żywienia zalecają również jednodniowe monodiety, oparte na owocach i warzywach czy dużej ilości płynów, jednak do takiej diety organizm powinien być odpowiednio przygotowany. Po jakie warzywa warto sięgać, aby przyspieszyć proces odtruwania organizmu? Oczyszczająca moc natury Naturalne • Read More »


Produkty bogate w błonnik

Zrównoważona dieta to skuteczny sposób, aby zachować szczupłą sylwetkę i dobry stan zdrowia na długie lata. Czasem jednak odstawienie niezdrowej żywności to za mało, aby odpowiednio oczyścić organizm. Okazuje się bowiem, że w zdrowej diecie ważne są także produkty bogate w błonnik, o czym nie wszyscy jednak pamiętają. Błonnik pokarmowy zwany jest inaczej włóknem pokarmowym. • Read More »


Dieta oczyszczająca organizm

Jedni decydują się na zastosowanie kilkudniowej oczyszczającej diety ze względu na możliwość utraty kilku kilogramów w krótkim czasie, dla innych natomiast dieta oczyszczająca organizm nie jest dietą odchudzającą, a sposobem, aby oczyścić organizm z toksyn. Dieta na oczyszczenie organizmu Decydując się na oczyszczanie organizmu, warto sobie postawić pytanie, czy ma to być krótki, sezonowy detoks, • Read More »