Archives: Oczyszczanie jelit

Kamienie kałowe, złogi kałowe – jak powstają?

Kamienie kałowe to dość częsta przypadłość, która bywa wynikiem złej diety, niezbyt aktywnego trybu życia oraz zbyt małej ilości przyjmowanych płynów. Jak sama nazwa wskazuje, są to kałowe grudki zalegające w końcowych odcinkach naszego jelita. Aby przybliżyć problem złogów, spróbujmy wyjaśnić proces ich powstawania. Jak oczyścić jelita z toksyn?


Zioła na oczyszczanie jelit

Oczyszczanie organizmu warto jest rozpocząć od jelit. Jeśli zostaną one w odpowiedni sposób udrożnione, o wiele lepiej będzie funkcjonował nasz układ pokarmowy. Szczególnie dobrze w tej kwestii sprawdzają się specjalne zioła oczyszczające jelita.


Płukanie jelit – za i przeciw

Regularne oczyszczanie organizmu jest bardzo ważne dla jego prawidłowego funkcjonowania. Obok stosowania odpowiedniej diety, kuracji ziołowych czy też aktywności fizycznej, istnieją nieco bardziej inwazyjne metody oczyszczenia organizmu z toksyn. Wśród nich znajduje się płukanie jelit. Warto jest zastanowić się czy warto płukać jelita i jakie może to mieć konsekwencje.


Oczyszczanie jelita grubego

Oczyszczanie organizmu jest bardzo istotne w kwestii poprawy naszego samopoczucia i ogólnego stanu zdrowia. Szczególnie niebezpieczne dla organizmu mogą być złogi zalegające w jelicie grubym. Zablokowany układ pokarmowy powoduje nie tylko kłopoty związane z zaparciami i przewlekłą biegunką, ale także wpływa niekorzystnie na pracę innych narządów wewnętrznych. Istnieją na szczęście sposoby na oczyszczenie jelita grubego. • Read More »


Jak oczyścić jelita

Jedno z najczęstszych schorzeń układu pokarmowego to zanieczyszczanie się jelit i związane z tym choroby. Zalegające w jelitach resztki pokarmowe bardzo negatywnie wpływają na kondycję całego organizmu. To w jelitach zachodzą procesy gnilne, które mogą uszkodzić błonę śluzową jelit.


Dieta na oczyszczanie jelit

W oczyszczeniu jelit z zalegających w nich złogów może pomóc odpowiednia dieta. Warto jest w tym celu zastosować specjalną jednodniową dietę, opartą o jeden owoc, czyli tzw. dietę jednego owocu.