Zioła na oczyszczanie jelit

Oczyszczanie organizmu warto jest rozpocząć od jelit. Jeśli zostaną one w odpowiedni sposób udrożnione, o wiele lepiej będzie funkcjonował nasz układ pokarmowy. Szczególnie dobrze w tej kwestii sprawdzają się specjalne zioła oczyszczające jelita.

Które zioła oczyszczą jelita z toksyn?

Jeśli chodzi o zioła na oczyszczenie jelit, obowiązkowe pozycje stanowią mniszek lekarski, pokrzywa oraz łopian. Takie zioła spożywa się w formie naparów. Można zdecydować się na jedną odmianę zioła lub na kilka ziół jednocześnie. Trzeba także pamiętać o tym, że pożądane efekty w kwestii oczyszczenia jelit daje minimum pół litra naparu z ziół dziennie. To średnio dwie szklanki, a efekty możemy zobaczyć już po kilku dniach.

Warto pamiętać, że zioła na oczyszczenie organizmu z toksyn mogą być mocne, dlatego kobiety w ciąży powinny je stosować dopiero po konsultacji z lekarzem.

Jak działa mniszek lekarski?

Prozdrowotne działanie posiada w szczególności korzeń mniszka lekarskiego. Usuwa on szkodliwe oraz niepotrzebne produkty przemiany materii i jest tak delikatny, że nie drażni jelita grubego. Do przygotowania wywaru z mniszka lekarskiego wystarczą 3 łyżki jego korzenia. Po zalaniu ich ok. 1 litrem wody, wystarczy gotować wywar pod przykryciem przez 20 minut. Spożywanie 3-4 szklanek takiego naparu dziennie jest w stanie dać satysfakcjonujące efekty już w ciągu 2 tygodni.

Jak działa pokrzywa?

Pokrzywa to, jeśli chodzi o zioła na oczyszczanie jelit, doskonałe zioło na stany zapalne jelita grubego. Lecznicze działanie mają zarówno liść jak i korzeń pokrzywy, spożywane w formie naparu przez około 2 tygodnie, w ilości 3-4 szklanek dziennie. Dopuszczalne jest słodzenie takiego naparu cukrem.

Jak działa łopian?

Napar z łopianu pozwala na przywrócenie odpowiedniej flory bakteryjnej w jelitach. Przygotowanie wywaru z łopianu jest analogiczne jak w przypadku wywaru z mniszka lekarskiego, jednakże po usunięciu z niego przykrycia, warto jest odczekać jeszcze kilka minut do tzw. „naciągnięcia”. Są to zioła oczyszczające organizm z toksyn, na które warto zwrócić uwagę ponieważ działa nie tylko na jelita, ale także wspomaga trawienie i obniża poziom cukru we krwi.


3 comments on “Zioła na oczyszczanie jelit

 1. Wiktor pisze:

  Chyba skorzystam z porad powiązanych z pokrzywą!

  • pokrzywik pisze:

   Tyko pamiętaj, żeby nie stosować jej tak jak kiedyś się podpowiadało, że zdrowo jest wejść w pokrzywy i się poparzyć. Wcale nie, bo pokrzywa jest zdrowa na oczyszczanie organizmu, ale w formie naparu, czyli zgniecenia i wygotowania jej liści, a nie smagania się nimi po plecach i nogach.

 2. Mariusz pisze:

  A co z tradycyjnym czosnkiem?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 + = 11