Archives: Oczyszczanie jelit

Kamienie kałowe, złogi kałowe – jak powstają?

2.6 / 5 ( 5 votes ) Kamienie kałowe to dość częsta przypadłość, która bywa wynikiem złej diety, niezbyt aktywnego trybu życia oraz zbyt małej ilości przyjmowanych płynów. Jak sama nazwa wskazuje, są to kałowe grudki zalegające w końcowych odcinkach naszego jelita. Aby przybliżyć problem złogów, spróbujmy wyjaśnić proces ich powstawania. Jak oczyścić jelita z • Read More »


Zioła na oczyszczanie jelit

5 / 5 ( 24 votes ) Oczyszczanie organizmu warto jest rozpocząć od jelit. Jeśli zostaną one w odpowiedni sposób udrożnione, o wiele lepiej będzie funkcjonował nasz układ pokarmowy. Szczególnie dobrze w tej kwestii sprawdzają się specjalne zioła oczyszczające jelita.


Płukanie jelit – za i przeciw

5 / 5 ( 3 votes ) Regularne oczyszczanie organizmu jest bardzo ważne dla jego prawidłowego funkcjonowania. Obok stosowania odpowiedniej diety, kuracji ziołowych czy też aktywności fizycznej, istnieją nieco bardziej inwazyjne metody oczyszczenia organizmu z toksyn. Wśród nich znajduje się płukanie jelit. Warto jest zastanowić się czy warto płukać jelita i jakie może to mieć • Read More »


Oczyszczanie jelita grubego

5 / 5 ( 7 votes ) Oczyszczanie organizmu jest bardzo istotne w kwestii poprawy naszego samopoczucia i ogólnego stanu zdrowia. Szczególnie niebezpieczne dla organizmu mogą być złogi zalegające w jelicie grubym. Zablokowany układ pokarmowy powoduje nie tylko kłopoty związane z zaparciami i przewlekłą biegunką, ale także wpływa niekorzystnie na pracę innych narządów wewnętrznych. Istnieją • Read More »


Jak oczyścić jelita

4.2 / 5 ( 9 votes ) Jedno z najczęstszych schorzeń układu pokarmowego to zanieczyszczanie się jelit i związane z tym choroby. Zalegające w jelitach resztki pokarmowe bardzo negatywnie wpływają na kondycję całego organizmu. To w jelitach zachodzą procesy gnilne, które mogą uszkodzić błonę śluzową jelit.


Dieta na oczyszczanie jelit

5 / 5 ( 11 votes ) W oczyszczeniu jelit z zalegających w nich złogów może pomóc odpowiednia dieta. Warto jest w tym celu zastosować specjalną jednodniową dietę, opartą o jeden owoc, czyli tzw. dietę jednego owocu.