Blizny po ospie – czy możemy się ich pozbyć?

Blizny po ospie są problemem, z którym styka się duża liczba osób. Nie da się zaś ukryć, że większość ludzi chorowała na ospę. Zazwyczaj nie mamy zbyt dużego wpływu na to, czy dziury po ospie będą naszym problemem czy też nie. Jeśli jednak są one naszym kłopotem, nie musimy się martwić, bo istnieją skuteczne zabiegi, dzięki którym możemy się ich pozbyć.

Blizny po ospie – kiedy się pojawiają?Blizny po ospie

Blizny po ospie pojawiają się przeważnie bez względu na to co robimy. Jeżeli jednak nie będziemy drapać bolesnych krost, ryzyko powstania blizn jest mniejsze. Drapanie swędzących zmian jest bowiem jednym z czynników zwiększających ryzyko wystąpienia problemu, jakim są blizny po ospie. Przyczyną wystąpienia blizn może być również nadkażenie zmian przez drobnoustroje. Największy dyskomfort sprawiają rzecz jasna blizny po ospie na twarzy. Niestety blizny ulokowane na twarzy bardzo często są sporych rozmiarów.

Więcej na temat blizn po ospie przeczytasz na blogu specjalisty:
http://drmalek.pl/arts/blizny-po-ospie-jak-skutecznie-zmniejszyc-ich-widocznosc/

Co na blizny po ospie warto zastosować?

Większość osób, które borykają się z tym problemem, zastanawia się co na blizny po ospie warto stosować. Domowe sposoby nie są skuteczne, ale do wyboru mamy różne zabiegi, które oferuje nam medycyna estetyczna i kosmetologia.

Usuwanie blizn po ospie jest możliwe dzięki takim zabiegom jak:

  • laser Emerge
  • mezoterapia igłowa,
  • Dermapen.

Blizny po ospie mogą zniknąć w szybki sposób dzięki laserowi Emerge. Wiązka lasera doprowadza do maleńkich i rzecz jasna kontrolowanych mikrouszkodzeń skóry. Dzięki temu, skóra zaczyna się regenerować, a blizny stają się zredukowane.

Nie da się ukryć, że na blizny po ospie dobrym rozwiązaniem jest mezoterapia igłowa. Podczas wykonywania tego rodzaju zabiegów, specjalista podaje do skóry specjalny koktajl, w którego składzie znajdują się specjalnie przygotowane składniki odżywcze. Skóra po takim zabiegu bardzo intensywnie pracuje nad procesem odnowy.

Blizny po ospie mogą również zniknąć w wyniku przeprowadzenia zabiegu Dermapen. Podczas zabiegu do skóry aplikowane są składniki, które pobudzają ją do regeneracji. Dzięki temu ślady po ospie są znacznie mniej widoczne. Należy zaznaczyć, że specjalista wykonujący zabieg używa specjalnej kaniuli w celu aplikacji składników odżywczych.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

92 − = 87