Dieta na oczyszczanie jelit

W oczyszczeniu jelit z zalegających w nich złogów może pomóc odpowiednia dieta. Warto jest w tym celu zastosować specjalną jednodniową dietę, opartą o jeden owoc, czyli tzw. dietę jednego owocu.

Jak wygląda jednodniowa, owocowa dieta oczyszczająca jelita?

Jednodniowa dieta na oczyszczanie jelit polega na spożyciu w ciągu jednego dnia wyłącznie około 2 kg jednego rodzaju owocu, bądź też grupy owoców (np. owoców cytrusowych). Podczas stosowania takiej diety, owoce spożywa się w odstępach dwugodzinnych, popijając je wodą.

O czym warto pamiętać w dniu diety oczyszczającej?

Jednodniowa dieta oczyszczająca jelita jest bardzo wymagająca dla organizmu, dlatego warto jest zaplanować ją w dniu wolnym od zajęć takich, jak szkoła, studia, praca oraz wolnym od dużej aktywności fizycznej. Należy także w tym dniu pić duże ilości wody – minimum od 2 do 3 litrów. Wspomoże ona oczyszczanie organizmu z zalegających w nim złogów. Ponadto dietę oczyszczającą mogą stosować tylko osoby w młodym wieku, które cieszą się dobrym zdrowiem. W innym przypadku może być ona szkodliwa dla organizmu. Maksymalnie taka dieta może być stosowana raz w miesiącu, choć zaleca się ją stosować 2 razy w roku.

Jak przygotować się do diety oczyszczającej jelita?

Do diety jednodniowej oczyszczającej należy się odpowiednio przygotować. Na około 2 tygodnie przed głodówką trzeba wzbogacić swoją dietę o owoce, warzywa oraz kaszę, zaprzestając jednocześnie picia kawy, herbaty i alkoholu oraz ograniczając w dużej mierze spożycie pokarmów bogatych w tłuszcze, mięs oraz słodyczy.


2 comments on “Dieta na oczyszczanie jelit

  1. jeszcze przed pisze:

    Jednodniowa dieta oczyszczająca jelita może być polecana, bo nie jest dużym obciążeniem dla organizmu. Niezależnie od tego czy ma duży wpływ na inne organy człowieka, to w tak krótkim czasie nie jest dużym zagrożeniem. Krótko mówiąc: wolę złapać katar, ale wyleczyć raka.

  2. Perkins pisze:

    A mnie zastanawia dlaczego oczyszczania jelit nie mogą stosować osoby starsze? Skoro jest to zdrowe dla organizmu, to powinno być polecane osobom w każdym wieku, a nie tylko tym, którzy mają najsilniejszy organizm i nie muszą się bać, że coś im się stanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

87 − 85 =