Jak leki zatruwają organizm

W dzisiejszych czasach, kiedy dokucza nam ból, przeważnie myślimy wyłącznie o tym, jak go się najszybciej pozbyć. Jak łatwo się domyśleć, najprostszym i najszybszym sposobem na pokonanie bólu jest zażycie leków lub sięgnięcie po antybiotyki. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę z tego, że niektóre tabletki zamiast nam pomóc, mogą nam tylko zaszkodzić, dlatego też warto dowiedzieć się jak leki i antybiotyki zatruwają organizm, aby nie narobić sobie niepotrzebnie kłopotu.

Organizm zatruty przez leki

Pamiętać musimy przede wszystkim o tym, że większość dostępnych na rynku leków przeciwbólowych maskuje tylko prawdziwą chorobę. Ból w naszym organizmie to wyraźne ostrzeżenie, że w naszym ciele dzieje się coś niepokojącego. Środki przeciwbólowe bardzo często utrudniają postawienie właściwej diagnozy, przez co leczenie jest mało skuteczne.

Coraz więcej osób w naszym kraju zadaje sobie pytanie – jak leki zatruwają organizm? Odpowiedź jest bardzo prosta. Leki działają identycznie, jak większość antybiotyków. Jeżeli będziemy zażywać tabletki bardzo często, to substancje w nich zawarte mogą stopniowo zatruwać nasz organizm. Pamiętać należy również i o tym, że niektóre leki mogą podrażniać również naszą śluzówkę, co w dłuższej perspektywie może doprowadzić do uszkodzenia układu pokarmowego.

Jak antybiotyki zatruwają organizm

W Internecie możemy znaleźć bardzo wiele cennych i pouczających informacji na temat – jak antybiotyki zatruwają organizm. Jeżeli przyjmujemy bardzo często jakieś lekarstwa, to warto upewnić się, czy ich zażywanie nie będzie narażało naszego zdrowia. Pamiętać należy przede wszystkim o tym, że większość leków przeciwbólowych nie może być łączona z innymi lekami. Jest to podstawowa zasada, jednak wiele osób o niej bardzo często zapomina.


2 comments on “Jak leki zatruwają organizm

  1. koniak pisze:

    Dokładnie tak jest. I wcale nikt tego nie kryje, bo prawo na to nie pozwala. Wystarczy poczytać etykiety i ulotki leków, żeby zobaczyć jak wiele mają skutków ubocznych. Leczą jedno, a 5 kolejnych uszkadzają, więc tak naprawdę nie ma sensu na większość chorób ich brać.

  2. przeciwnik pisze:

    Przede wszystkim trzeba się oduczyć, że jak tylko coś boli, pojawia się ból głowy, czy inny, to od razu sięgamy po tabletkę. Tak właśnie sami i na własne życzenie zatruwamy własne organizmy. Przecież można się położyć, odpocząć i zrobić milion innych rzeczy, zamiast ładować się chemią i liczyć, że jakoś to będzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

33 + = 35