Napoje oczyszczające organizm

Życie codziennie stawia przed nami liczne wyzwania. Często ze względu na brak czasu nie zastanawiamy się nad tym co i w jakiej ilości pijemy. Niestety jest to często popełniany błąd. To, co pijemy, ma bowiem bardzo duży wpływ na ogólne funkcjonowanie organizmu, co przekłada się na życie codzienne. Istnieje szereg napojów, które mają działanie oczyszczające.

Doskonałe działanie oczyszczające organizm ma przede wszystkim spożywana w odpowiedniej ilości woda. Istnieje jednak szereg innych napojów, które pozwalają pozbyć się z organizmu szkodliwych substancji. Dzięki ich regularnemu spożyciu z pewnością poprawi się nasze ogólne samopoczucie i będziemy zmotywowani do działania.

Oczyszczanie organizmu wodą

Warto jest sobie uświadomić to, że organizm dorosłej osoby aż w 60% składa się z wody. Jej odpowiednia ilość w organizmie jest niezbędna do tego, by szybko usuwane były z niego produkty przemiany materii. Nie może to być jednak zwykła woda. Aby oczyścić organizm, należy sięgać po wodę nisko lub średnio zmineralizowaną o niskiej zawartości sodu i chlorku oraz pić ją w ilości co najmniej 2 litrów dziennie. Niezwykle istotne jest również to, że nie powinna to być woda gazowana, lecz woda w naturalnej postaci. Wówczas można zyskać pewność, że z organizmu zostaną wydalone nie tylko szkodliwe produkty przemiany materii, ale także zalegające w organizmie nadmierne ilości metali.

Napoje oczyszczające organizm

Jeśli chodzi o inne napoje oczyszczające organizm, warto jest wspomnieć przede wszystkim o wodzie z ogórkiem, cytryną i miętą. Ogórek dodatkowo nawadnia organizm, cytryna dodaje energii i wspiera samooczyszczenie organizmu, natomiast mięta wspomaga trawienie i likwiduje wzdęcia oraz zaparcia.

Doskonały wpływ na oczyszczenie organizmu z toksyn posiada również sok żurawinowy. Picie 3 – 4 szklanek naturalnego soku z żurawiny pozwala na oczyszczenie organizmu m.in. z nikotyny i z alkoholu.

Wśród napojów oczyszczających organizm znajdą także coś dla siebie amatorzy herbat. O ile klasyczna herbata nie pomoże w oczyszczeniu organizmu z toksyn, o tyle doskonały wpływ na oczyszczenie organizmu posiada herbata zielona, miętowa oraz imbirowa (przy czym należy pamiętać, że najlepsze efekty oczyszczające dają herbaty nieosłodzone).

Doskonały napój na oczyszczanie organizmu to także sok z kapusty kiszonej. Oprócz oczyszczenia organizmu z toksyn ma on także wpływ na regenerację wątroby.

Oczyszczanie organizmu napojami, a dieta

Napoje na oczyszczenie organizmu w odpowiedniej ilości mogą przyczynić się nie tylko do poprawy ogólnego samopoczucia, ale także pomóc w diecie. Organizm oczyszczony z produktów przemiany materii i toksyn lepiej funkcjonuje, przez co o wiele łatwiej jest wówczas zrzucić zbędne kilogramy. Gdy rozpocznie się już dietę, warto jest nadal pić napoje, które posiadają działanie oczyszczające i unikać przy tym gęstych soków owocowo-warzywnych, alkoholi, gazowanych napojów z dużą zawartością cukrów oraz tłustego mleka. Posiadają one dużą ilość kalorii, co utrudnia lub wręcz uniemożliwia osiągnięcie szczupłej sylwetki.


2 comments on “Napoje oczyszczające organizm

  1. Śmiałek Michałek pisze:

    U nas jakoś nikt tego nie stosuje, a oczyszczanie organizmu wodą jest niezwykle wydajne. Wiem po sobie, bo byłem entuzjastą coca-coli zero. Piłem ją zamiast kawy, żeby się nieco pobudzić, nie być sennym itp. Jak przestawiłem się na wodę, to początki były fatalne – czułem się ociężały, senny, ale po paru dniach już było lepiej. Szybko zyskałem więcej energii i to bez zatruwania organizmu.

    • Jahimek pisze:

      Wszystko fajnie, ale trzeba pamiętać, że powinna to być woda NIEgazowana, bo tylko ona zapewnia realne oczyszczenie organizmu. Gazowane napoje – nawet jak to jest sama woda, wprowadzają do ciała toksyny, które potem trzeba żmudnie usuwać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

58 − = 57