Jak powietrze zatruwa organizm

Dość irracjonalne wydaje się to, że coś tak niezbędnego nam do życia jak powietrze, może być zarazem tak szkodliwe dla poprawnego funkcjonowania naszego organizmu. W powietrzu znajduje się jednak dużo różnorodnych mikroorganizmów, pyłków oraz kurzu, które nie wpływają dobrze na nasze zdrowie.

Jak powietrze zatruwa organizm

Często nie zdajemy sobie sprawy, dlaczego powietrze zatruwa organizm. Dzieje się tak, ponieważ w powietrzu znajdują się różnorodne toksyny, które sami produkujemy. Najbardziej zanieczyszczone powietrze jest właśnie tam, gdzie skupiska ludzi są największe. Dlatego też w mieście powietrze jest dużo bardziej niebezpieczne, niż na łonie natury.

W miejskim powietrzu, zanieczyszczonym przez spaliny, wydzielane przez tysiące samochodów oraz duże fabryki, znajdziemy całą tablicę Mendelejewa. Niebezpieczne jest to, że toksyny występujące w powietrzu bardzo trudno wychwycić. Nie da się ich zobaczyć a także w wielu przypadkach nie mają zapachu.

Organizm zatruty przez powietrze

W momencie, w którym stwierdzimy u siebie zatrucie toksynami pochodzącymi z powietrza, należy zgłosić się do specjalistycznej poradni, gdzie lekarz będzie w stanie stwierdzić nasz problem i zaproponować leczenie. W momencie w którym zatrucie nie jest silne oraz bardzo uciążliwe, jesteśmy w stanie sami sobie z nim poradzić, bez specjalistycznych leków. Należy wtedy zastosować odpowiednią dietę, ewentualnie wspomóc ją inhalacjami. Aby rekonwalescencja po zatruciu przebiegała stosunkowo szybko, należy odpoczywać na łonie natury, z daleka od toksyn.


2 comments on “Jak powietrze zatruwa organizm

  1. Haffner pisze:

    To nie powietrze, ale pyły zawieszone w nim zatruwają organizm. Wcale trujący nie jest dwutlenek węgla o którym tak dużo się mówi, żeby robić interesy na handlu CO2. Milionowe interesy. W powietrzu jest dużo więcej trujących pierwiastków, niż się nam wydaje. Zwłaszcza w dużych miastach.

  2. stary koń pisze:

    W necie jest nawet specjalna mapa, w której dość regularnie publikują zanieczyszczenie powietrza w Polsce. Potem okazuje się, że nawet nie wiemy ile różnego syfu lata wokół nas. Oczywiście, najgorzej na Śląsku, ale inne miasta wcale dobrze nie wypadają. Nad morzem najlepiej, ale głównie dzięki wiatrom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 + 1 =