Jak używki zatruwają organizm

Używki są niezwykle szkodliwe dla naszego organizmu. Uzależnienie to tylko jeden z efektów ubocznych stosowania używek. Należy pamiętać o tym, że przy długotrwałym nadużywaniu tych substancji są one bardzo silną trucizną, która powoli niszczyć będzie cały nasz organizm. Używki wpływają negatywnie nie tylko na funkcjonowanie naszych poszczególnych narządów, ale – co gorsze – mogą również zmieniać psychikę człowieka.

Jak papierosy i alkohol zatruwają organizm

W Internecie można znaleźć bardzo wiele cennych informacji, jak używki zatruwają organizm, jakie są objawy uzależnienia i co najistotniejsze – jak poradzić sobie z nałogiem. W dzisiejszych czasach uzależnić można się od wielu czynników. Wśród najpopularniejszych używek należy wymienić: papierosy, alkohol oraz substancje odurzające i psychotropowe.

Pamiętać należy również i o tym, że każdy organizm, zatruwany przez używki, działa inaczej. Istnieją osoby, które mogą spożywać alkohol w niewielkich dawkach i nic złego im się nie dzieje, ale jest również taka grupa ludzi, dla której spożycie nawet bardzo niewielkiej ilości alkoholu może być bardzo niebezpieczne.

Jak używki wpływają na organizm

Organizm zatruty przez używki usuwa przede wszystkim witaminy i minerały, które są niezbędne do normalnego funkcjonowania. Podczas stosowania używek wypłukuje się z organizmu cenne składniki w procesie detoksykacji organizmu.

Zatruty organizm przez używki, stara się usunąć wszystkie niebezpieczne substancje, jednak do tego zadania potrzebuje bardzo dużej ilości witamin oraz energii. Przy używkach najczęściej pojawia się też stres, co przeszkadza w budowaniu formy psychicznej, jak i fizycznej.


2 comments on “Jak używki zatruwają organizm

  1. Bunio pisze:

    Ciekawe jest to, że co pół roku pokazują się badania naukowe, że kawa zatruwa organizm, a potem że nie, że można a nawet trzeba pić. I wszystkie są niby niezależne, ale wzajemnie się wykluczają. Pewnie, ktoś powie, że diabeł tkwi w szczegółach, ale przecież nie o to chodzi, żeby pić kawkę z półtorej łyżeczki itd. Albo coś zatruwa organizm, albo nie.

    • Funrail pisze:

      A to kawa też jest używką, która może zatruwać organizm? Czy dopiero uznają ją za używkę jak się bezspornie okaże, że zatruwa 🙂 No dobra, wiem, że bezspornych danych nigdy nie będzie, dopóki sprzedaż kawy będzie tak dobrym biznesem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 2 = 3