Odgrzybianie organizmu

Nasz organizm codziennie narażony jest na działanie niebezpiecznych dla niego drobnoustrojów. Choć nie da uniknąć się ich obecności, w nadmiarze wpływają one niekorzystnie na nasz ogólny stan zdrowia, osłabiając jego odporność oraz wywołując choroby nazywane grzybicami. Często nie zdajemy sobie sprawy, że nasz organizm jest zagrzybiony zrzucając występowanie niektórych dolegliwości na przemęczenie.

Czym jest odgrzybianie organizmu?

Odgrzybianie organizmu polega na oczyszczeniu go z grzybów, ale także z pasożytów oraz z metali ciężkich, które pojawiają się w nim przede wszystkim ze względu na to, że obecnie duża ilość żywności jest przetworzona i zawiera szereg różnego rodzaju konserwantów. Również lekarstwa i suplementy diety pozostawiają po sobie ślady, a w życiu codziennym jesteśmy narażeni na kontakt z metalami ciężkimi i środkami chemicznymi. Dołączając do tego brak ruchu, stres i spożywanie zbyt małej ilości wody, która wypłukuje z organizmu niebezpieczne składniki, bardzo łatwo jest w dzisiejszych czasach zagrzybić organizm.

Co nam daje odgrzybienie organizmu?

Jedną z podstawowych korzyści z odgrzybiania organizmu jest wzrost energii oraz poprawienie jakości snu. Odgrzybiony organizm nie potrzebuje dużych ilości takich dopalaczy, jak kawa czy napoje energetyczne. Zmniejsza się także chęć spożywania niezdrowego jedzenia, poprawia się koncentracja i pamięć, stan skóry oraz równowaga hormonalna, co wpływa także pozytywnie na życie seksualne.

Dieta przy odgrzybianiu organizmu

Jak pozbyć się grzybów z organizmu? Kluczowa jest odpowiednia dieta. Należy poważnie ograniczyć w niej pokarmy, które stymulują rozwój grzybów. Są to przede wszystkim: produkty na białej mące i na drożdżach, jaja, mleko wraz z jego przetworami, dodatki do jedzenia (musztarda, keczup, majonez) oraz oleje rafinowane. Rozwój grzybów w organizmie mogą stymulować także cukry oraz wysoko przetworzona żywność obecna niestety w coraz większej ilości w sklepach samoobsługowych, w których coraz częściej robimy zakupy.

Woda a odgrzybianie organizmu

Kluczową rolę przy odgrzybianiu organizmu ma woda. Jak odgrzybić organizm za pomocą wody? Zaleca się spożywanie jej w ilości 1,5-2 litrów dziennie. Niezwykle istotne jest ponadto by była to woda w czystej postaci. Zastępowanie jej sokami, mlekiem, kawą czy herbatą mija się z celem. W ten sposób z organizmu nie zostaną wydalone groźne bakterie i drobnoustroje oraz metale ciężkie. Wodę należy pić w takiej ilości nie tylko w przypadku odczuwania pragnienia. Jest to niezwykle ważny nawyk, który trzeba w sobie wyrobić by móc skutecznie odgrzybić organizm.

Odgrzybianie organizmu za pomocą ziół i produktów roślinnych

Jeśli chodzi o odgrzybianie organizmu, bardzo dużą skuteczność mają także zioła. Szczególnie bardzo dobre wyniki może dać kuracja ziołowa z wykorzystaniem oleju z czarnuszki egipskiej, wyciągu z orzecha czarnego czy olejku z oregano. Również doskonale przy odgrzybianiu organizmu sprawdzi się olej lniany i kokosowy, a także czosnek i żurawina spożywane w różnej formie.


3 comments on “Odgrzybianie organizmu

  1. odżywiacz pisze:

    Bo ludziom się wydaje, że jak już coś zjedli, to wszystko organizm przetworzy i nic groźnego się nie stanie. Tymczasem jest dokładnie odwrotnie. Dopiero po zjedzeniu niektórych pokarmów okazuje się, że zmienią się one, bo zaczną gnić, współgrać z innymi i dopiero robi się kocioł. Takie nieprawidłowe odżywianie może być refluksu: http://gastryczne.pl/refluks-choroba/

  2. kibic pisze:

    Dobry jest sposób, który stosuje Robert Lewandowski, którego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. On zawsze zaczyna obiad od deseru, bo cukier trawi się najpierw w jelitach (jeśli dobrze pamiętam, nie znam się), a potem je główne danie, bo ono trafia do żołądka. A jak jest na odwrót, to organizm się zapycha i odkłada wiele rzeczy, bo po prostu nie mogą one za długo leżeć w żołądku i są przesuwane do „magazynów”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 3 = 5