Oczyszczanie jelita grubego

Oczyszczanie organizmu jest bardzo istotne w kwestii poprawy naszego samopoczucia i ogólnego stanu zdrowia. Szczególnie niebezpieczne dla organizmu mogą być złogi zalegające w jelicie grubym. Zablokowany układ pokarmowy powoduje nie tylko kłopoty związane z zaparciami i przewlekłą biegunką, ale także wpływa niekorzystnie na pracę innych narządów wewnętrznych.

Istnieją na szczęście sposoby na oczyszczenie jelita grubego. Jak oczyścić jelito grube? Bardzo ważna jest odpowiednia dieta, ale pomóc może także olej lniany.

Co jeść, aby oczyścić jelito grube ze złogów

Oczyszczanie jelita grubego za pomocą odpowiedniej diety obejmuje m.in. spożywanie dużej ilości suszonych owoców, takich jak m.in.: suszone śliwki, morele czy figi. Warto przyjmować co najmniej dwie łyżki mieszanki suszonych owoców dziennie – rano i wieczorem. Równie skuteczne może być spożywanie świeżych pomarańczy – jednej rano i jednej wieczorem. Oprócz tego bardzo pomocne w oczyszczeniu jelita grubego mogą być otręby. Należy je spożywać trzy razy dziennie, 15 minut przed posiłkiem, w ilości dwóch łyżek i popijać szklanką wody. Taka kuracja jest w stanie w pełni oczyścić jelito grube już po 1 miesiącu.

Olej lniany na oczyszczenie jelita grubego

Olej lniany to sprawdzony sposób na oczyszczenie jelita grubego. Już jedna łyżka oleju lnianego spożywana na około pół godziny przed posiłkiem po kilku tygodniach kuracji jest w stanie doskonale oczyścić nie tylko jelito grube, ale także woreczek żółciowy, poprawiając rytm wypróżniania się i zapobiegając pojawianiu się kamieni kałowych w przyszłości.


2 comments on “Oczyszczanie jelita grubego

  1. Kanclerz Willhelmi pisze:

    Otręby doskonale działają na oczyszczanie jelita. Najlepiej połączyć je z czymś ostrym, dobrze doprawionym. Ja do tego dodałem jeszcze coca-colę i jazdę na rowerze i mam 3-5 wypróżnień dziennie 🙂 Niby nie ma się czym chwalić, ale efekt jest taki, że zrzuciłem pare kilo i czuję się lepiej.

  2. śliwowica pisze:

    Suszone śliwki polecane są przy diecie białkowej – bo nic nie powstrzyma ich mocy oczyszczania organizmu, czyli przeczyszczenia wszystkiego do cna 🙂 Jak ktoś chce nie tylko oczyścić jelito grube, ale też pozbyć się zbędnych kilogramów, to suszone śliwki powinny być podstawą diety.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

9 + 1 =