Jak oczyścić nerki

Narządy wewnętrzne człowieka są coraz bardziej obciążane przez prowadzony współcześnie szybki oraz niezdrowy tryb życia. Do najważniejszych części ciała należą nerki oraz wątroba. Obciążana latami wątroba ulega stłuszczeniu, nie nadążą z regeneracją i pojawiają się liczne choroby z nią związane.

Detoks nerek

Nie można jednak bagatelizować problemów związanych z nerkami. Należą one do układu moczowego człowieka i są odpowiedzialne za filtracje. Dlatego też powinno się o nie dbać szczególnie. Ważne, by zdawać sobie sprawę z tego, że nieodpowiednia dieta może prowadzić do chorób nerek, których pierwszymi objawami są bóle w okolicy lędźwi.

Jak dbać o nerki

Każdy człowiek raz na jakiś czas powinien wykonywać kontrolne badania moczu, które wskażą, czy jest jakiś problem z nerkami, bądź innymi częściami układu moczowego. Niestety, wiele osób zaczyna myśleć o poprawie swojego zdrowia, gdy jest już za późno i konieczne jest leczenie farmakologiczne. Dlatego też powinno się od czasu do czasu oczyszczać nerki i dbać o to, aby nie obciążać ich za bardzo, ponieważ mogą one znacznie spowalniać swoje działanie, co prowadzi do wielu niebezpiecznych dla zdrowia i życia chorób.

Jak oczyścić nerki?

Decyzja o oczyszczaniu nerek jest bardzo słuszna. Powinno się decydować na takie działanie regularnie, ponieważ taki proces znacznie poprawia stan tych narządów i pozwala uniknąć wielu chorób, powoduje również spowolnienie zużywania się nerek.

W celu uniknięcia powstawania bolesnych kamieni nerkowych powinno się cały czas prowadzić zrównoważoną i zdrową dietę. Oczywiście każdy człowiek czasem chce skorzystać z możliwości zjedzenia czegoś „niezdrowego”. Jeśli jednak będzie to zbyt częste działanie, to nerki oraz wątroba mogą nie nadążać z filtracją i usuwaniem toksyn. Jeśli odczuwasz bóle w części lędźwiowej, czy zbyt rzadko oddajesz mocz, aczkolwiek często pojawia się uczucie pełnego pęcherza, to powinieneś jak najszybciej zadbać o swoje nerki.

Warto udać się też do lekarza pierwszego kontaktu, ponieważ problemy z nerkami mogą być objawem innych, poważnych chorób, wymagających natychmiastowego leczenia – jak na przykład cukrzycy.

Jak oczyszcza się nerki?

Pomocne okażą się mieszanki ziołowe oraz herbatki, które wspomagają prace nerek i oczyszczają je z toksyn. Można je kupić w aptekach, ale także sklepach zielarskich oraz ze zdrową żywnością. Jednak to nie jedyne działanie, jakie należy podjąć.

Jak się oczyszcza nerki poprzez dietę? Polecane jest spożywanie dużej ilości warzyw, a w chwilach ochoty na coś słodkiego, sięgnięcie po owoc. Dobroczynne działanie dla nerek posiada także imbir. Powinno się dodawać go do spożywanych potraw. Nie tylko wspomoże pracę nerek, ale także nada potrawom korzennego, niezwykle smacznego posmaku. Powinno się również unikać spożywania tłustych pokarmów, czy smażonych w głębokim tłuszczu. Zamiast tego lepiej zdecydować się na piekarnik. Nie powinno się także spożywać w dużej ilości mleka, ponieważ obciąża ono znacznie nerki i zaburza ich działanie. Należy pić przynajmniej 2 litry wody dziennie, można wspomagać się potasem i zacząć aktywnie spędzać czas.


2 comments on “Jak oczyścić nerki

  1. M jak Miód pisze:

    Nerki najlepiej oczyścić za pomocą naturalnych ziół. Mieszanka będzie bronią całkowicie odwrotną niż to, co sprawiło, że nerki zostały zabagnione toksynami. A to często bardzo dobra, jak nie najlepsza droga do tego, żeby się uporać z zatruciem nerek.

  2. Andrzej "Bamber" pisze:

    Prawdą jest, że oczyszczenie nerek możliwe jest głównie przy jak najczęściej oddawanym moczu, ale nie można tego wywoływać poprzez przyjmowanie dużych dawek alkoholu, bo efekt będzie zupełnie odwrotny – wypłukamy jedynie z organizmu całą masą wartościowych mikroelementów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 7 = 1