Cienkie włosy – jak sobie z nimi radzić?

Cienkie włosy to problem, z którym boryka się wiele osób. Najczęstszym powodem są geny i hormony, ale wiele do powiedzenia ma również tryb życia, np. stres, oraz składniki odżywcze, które dostarczamy do organizmu w naszej diecie. Dostępne na rynku zabiegi skutecznie pomogą w walce z cienkimi włosami. Aktualnie najskuteczniejsza jest mezoterapia igłowa skóry głowy.

Cienkie włosy – jak o nie zadbać?

Cienkie włosy muszą być traktowane z należytą uwagą oraz troską, wtedy na pewno odwdzięczą się zdrowym i ładniejszym wyglądem, a kompleksy związane z fryzurą bez objętości w końcu przeminą. Warto zadbać o zbilansowanie swoich posiłków i o odpowiedni poziom wypoczynku. Jeśli jednak to nie działa, a cienkie włosy pozostają, nie musimy wracać do metod rodem z lat 80. i 90. poprzedniego stulecia. Tapirowanie włosów nie tylko sprawia, że te stają się jeszcze podatniejsze na uszkodzenia mechaniczne i są łamliwe, ale także sam efekt nie wygląda estetycznie i naturalnie. Dzisiaj dostępne są skuteczniejsze i profesjonalne zabiegi.

Przeczytaj artykuł na temat poprawienia kondycji swoich włosów:
http://drmalek.pl/arts/cienkie-wlosy-jak-poprawic-ich-kondycje/

Cienkie długie włosy

Włosy cienkie to na pewno nie wyrok

Włosy cienkie i łamliwe stanowią spory problem podczas codziennej stylizacji i pielęgnacji fryzury. Nie tylko należy im się dodatkowa uwaga u fryzjerów i często specjalny sposób cięcia, ale także odpowiednia codzienna pielęgnacja, która poprawi wygląd, ale również kondycję włosa. Istotna jest także skóra głowy. Cienkie włosy często są efektem nieodpowiedniego dbania właśnie o skórę i cebulki. Warto pamiętać o tym, by raz na jakiś czas wykonać peeling skóry głowy. Profesjonalna i regularna opieka trychologa, który może zalecić nam stosowanie mezoterapii albo innych metod, w połączeniu z codzienną pielęgnacją, na pewno pomogą nadać więcej objętości fryzurze. Cienkie włosy niestety bardzo często psują wizerunek i efekt, który staramy się osiągnąć, ale oklapnięta fryzura to nie wyrok.

Sposób na cienkie włosy – jakie zabiegi i pielęgnacja są najskuteczniejsze

Sposoby na cienkie włosy należy rozróżnić przede wszystkim ze względu na powagę naszego problemu. Inne zabiegi polecane są w przypadku miejscowego łysienia, a jeszcze inne wtedy, gdy zauważymy nieznaczny wzrost ich wypadania.

Jeśli domowe sposoby stają się niewystarczające, należy zwrócić uwagę na:

  • mezoterapię skóry głowy, która jest najbardziej skuteczną metodą leczenia chorób głowy oraz łysienia. W jej trakcie, poprzez iniekcję, substancje aktywne dostarczane są bezpośrednio do skóry głowy, a co za tym idzie, do cebulek, dzięki czemu cienkie włosy zostają od razu wzmocnione i odżywione. Zabieg jest bezbolesny, a efekty występują bardzo szybko, ponieważ wypadanie włosów zostaje zatrzymane już po kilku spotkaniach z kosmetologiem. Stosowane podczas mezoterapii skóry głowy substancje to zazwyczaj koktajl witaminowy lub osocze bogatopłytkowe. Zabieg pobudza także wzrost nowych włosów.

  • profesjonalną pielęgnację i suplementację, którą pomoże nam dobrać trycholog, wcześniej zalecając indywidualne badania, podczas których dowiemy się, dlaczego cienkie włosy występują właśnie w naszym przypadku.

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 89 = 97