Oczyszczanie organizmu błonnikiem

Błonnik jest jednym ze składników odżywczych, którego zastosowanie jest nieocenione. Występuje naturalnie w wielu potrawach, jednak unika zniszczeniu w procesie przetwarzania pożywienia. Każdy, kto dba o swoje zdrowie, powinien rozważyć oczyszczanie organizmu błonnikiem.

Jak błonnik oczyszcza organizm?

Istnieją różne warianty błonniku dostępne na rynku. Pojawia się on w wielu formach. Jest dodawany do leków, które mają na celu suplementację organizmu, jest w płatkach owsianych, jogurtach, czy innych polecanych gotowych posiłkach. Jednak najbardziej wartościowy jest w postaci naturalnej.

Występuje on w wielu warzywach, a także w otrębach pszennych. Jeśli chcemy oczyścić organizm, to powinno się także rozważyć dodatkową suplementację błonnikiem. W celu znalezienia wartościowego środka, który będzie temu sprzyjał warto jest poradzić się zielarzy, farmaceutów, lekarzy, czy znajomych. Pomogą oni w wybraniu najlepszego produktu.

Błonnik na oczyszczanie organizmu staje się coraz bardziej popularny. Staje się polecany także przez lekarzy i coraz częściej uczy się o wspaniałych właściwościach tej substancji w szkołach, na lekcjach biologii, czy też tworzy się akcje społeczne mające na celu uświadomienie jak ważny jest to składnik. Znacznie poprawia on proces trawienia, wpływa na cały układ pokarmowy i wspomaga organizm w wydalaniu szkodliwych oraz toksycznych substancji, które znalazły się w organizmie wskutek złej diety. Błonnik przywraca odpowiednią florę bakteryjną organizmu i wspomaga wiele procesów zachodzących w organizmie.

Dlaczego warto oczyszczać organizm poprzez błonnik?

Przede wszystkim jest to składnik występujący naturalnie w przyrodzie. A więc jego stosowanie jest zupełnie bezpieczne i nie niesie ze sobą żadnych negatywnych konsekwencji dla organizmu. Stosując błonnik powinno się również pić duże ilości wody. Będzie on też pomocny w procesie odchudzania.

Dlaczego tak ważne jest oczyszczanie organizmu? Nagromadzone w ciele człowieka toksyny zaburzają gospodarkę hormonalną. Wpływają negatywnie na działanie wielu, bardzo ważnych funkcji oraz narządów wewnętrznych. Uszkadzają one wątrobę, nerki, śledzionę, trzustkę, Prowadzą do powstawania wielu chorób cywilizacyjnych, z którymi walka jest niezwykle trudna i wymagająca długiego czasu.

Toksyny, które odkładają się w organizmie, wpływają także na działania mózgu oraz na procesy neurologiczne. Bóle głowy, migreny, zmęczenie, częste rozdrażnienie i niemożność koncentracji są pierwszymi objawami tego, iż organizm ma w sobie za dużo toksyn, z którymi próbuje walczyć.

Następnie pojawiają się choroby narządów wewnętrznych, takie jak stłuszczenie wątroby, piasek na nerkach, czy kamica nerkowa, problemy z ciśnieniem, prawidłową pracą serca oraz zwężanie się naczyń krwionośnych. Do chorób czysto fizycznych dochodzą również problemy z chorobami ducha. Odnotowuje się, iż nieodżywiony organizm pełen toksyn prowadzi do złego samopoczucia, a co za tym idzie jest jedną z przyczyn depresji.


3 comments on “Oczyszczanie organizmu błonnikiem

  1. jednorożec pisze:

    Biorę błonnik od dwóch tygodni i przede wszystkim znacznie łatwiej mi przychodzi wypróżnianie. Sam stolec też jest inny – jakby był opakowany w taki jakiś flak, jak kiełbasa czy kaszanka. Właściwie nie trzeba nawet używać papieru 😀

  2. mykolog pisze:

    Mało osób wie, że błonnik jest w tak bardzo pogardzanych przez dietetyków ziemniakach. Jak się będzie jadło dużo ziemniaków, to można naprawdę sobie solidnie wyregulować organizm, który będzie dzięki temu zdrowszy, bo dzięki dużej dawce błonnika następuje szybsza przemiana materii i szybkie odżywianie organizmu.

  3. Krzysztof pisze:

    A wiesz, że ziemniaki są trujące? Zjedz sobie pół surowego, młodego (zielonego) ziemniaka i zobacz co się stanie. Ziemniaki w procesie gotowania tracą toksynę, jednak w stanie surowym są złowieszcze. Nikt nie suszy i nie zjada muchomorów (muchomor w procesie suszenia tez traci toksyczność) więc czemu ludzie tak się zajadają kartoflami?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 54 = 61