Jak dieta zatruwa organizm

Stare porzekadło mówi: jesteś tym, co jesz. Jest w tym wiele prawdy. Spożywane przez nas produkty wpływają nie tylko na to, jak wyglądamy i się czujemy, ale także na nasze zdrowie. U podłoża licznych chorób leży właśnie nasz sposób odżywiania. Organizm zatruty przez dietę z czasem zaczyna cierpieć na liczne dolegliwości, które mogą się przerodzić w coś poważnego. Niestety, okazuje się, że najbardziej szkodliwe są dla nas te produkty i dania, które są naszymi ulubionymi, a więc wszelkiego rodzaju fast foody, słodycze i słone przekąski. Poniżej podajemy kilka przykładów tego, jak jedzenie zatruwa organizm.

Słodycze zatruwają organizm

Spożywanie zbyt dużych ilości słodyczy powoduje nadwagę, a to zaś może prowadzić do różnych chorób, takich jak: cukrzyca, miażdżyca, nadciśnienie, kamica nerkowa i stłuszczenie wątroby. Ponadto, słodycze bardzo negatywnie wpływają na stan naszych zębów, ich częste spożywanie sprzyja powstawaniu próchnicy. Słodycze są groźne zwłaszcza dla najmłodszych, gdyż tłumią u dziecka poczucie głodu i tym samym nie będzie ono chciało zjeść pożywnego obiadu czy kolacji.

Organizm zatruty przez fast foody

Fast foody to doskonały przykład tego, jak dieta zatruwa organizm. Lista chorób wywołanych zajadaniem się hamburgerami, frytkami czy kebabami jest bardzo długa. Mogą się one przyczynić między innymi do: chorób serca, chorób układu krążenia i chorób przewodu pokarmowego, alergii, zaparć, niestrawności, sprzyjają również rozwijaniu się depresji. Frytki i chipsy zawierają w sobie często akrylamid, który ma działanie rakotwórcze, a także tłuszcze trans powodujące miażdżycę. Natomiast hamburgery podwyższają poziom cholesterolu we krwi, a zawarty w nich sód wywołuje choroby nerek.


2 comments on “Jak dieta zatruwa organizm

  1. zawodnik z bronią pisze:

    Coraz więcej w naszej diecie syfu, który jest przede wszystkim toksynami, odkładającymi się w organizmie. Puste kalorie a do tego wysoko przetworzone produkty. Całość okraszona sosikiem. Więc jak tu można mówić o zdrowym ciele, jak odżywianie skupia się na napchaniu się jak najszybciej?

  2. Danka pisze:

    Smażone fast foody w oleju, który raz dziennie się wymienia (na koniec dnia) to najbardziej zanieczyszczający toksynami organizm shit jaki sobie można zafundować. Nie rozumiem ludzi, którzy płacą za zatruwanie się takimi rzeczami! Sama nie mam idealnej diety, ale bez przesady, żeby ładować w siebie takie rzeczy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

8 + 1 =