Naturalne sposoby oczyszczania organizmu

Organizm, który jest oczyszczony z toksyn i drobnoustrojów, funkcjonuje w prawidłowy sposób, dzięki czemu mamy więcej energii, a nasze samopoczucie jest na wysokim poziomie. Nie odczuwamy także szeregu dolegliwości, które stanowią utrudnienie w życiu codziennym. Gdy pomimo dobrych wyników badań ogólnych czujemy się źle, warto jest zastanowić się nad oczyszczeniem organizmu. Najbezpieczniejsze są naturalne metody oczyszczania organizmu.

Oczyszczanie organizmu za pomocą napojów

Jeśli chodzi o naturalne sposoby oczyszczania organizmu za pomocą napojów, kluczową rolę odgrywa woda. Pijąc ją w dużej ilości codziennie można bardzo skutecznie wypłukać z organizmu groźne dla zdrowia i życia toksyny. Trzeba przy tym unikać picia przetworów mlecznych, kawy (szczególnie z mlekiem) oraz herbaty. Do zwykłej wody można dodawać cytrynę. Taki napój wypity rano na czczo, nie tylko doskonale oczyszcza organizm, ale także poprawia metabolizm.

W związku z tym, że oczyszczenie organizmu wiąże się z utrzymywaniem pewnej diety, dopuszczalne jest także picie soków owocowych i warzywnych. Soki owocowe zwalczają uczucie głodu, dzięki zawartości glukozy, a soki warzywne dostarczają organizmowi niezbędnych mikroelementów.

Dieta na oczyszczenie organizmu

Naturalny sposób na oczyszczenie organizmu, to także odpowiednia dieta. Powinna to być dieta owocowo-warzywna, ponieważ owoce i warzywa zawierają przeciwutleniacze, które doskonale oczyszczają organizm. Warzywa i owoce są także bardzo bogatym źródłem błonnika. Błonnik, oprócz tego, że wspomaga procesy trawienia, pomaga eliminować z organizmu wszelkiego rodzaju toksyny, metale ciężkie, a także substancje o charakterze rakotwórczym. Jednocześnie podczas diety oczyszczającej należy odstawić pokarmy, które są bogate w białko i w tłuszcze. W ten sposób można pozbyć się w szybki sposób zalegających w organizmie martwych tkanek i różnego rodzaju złogów. Istnieją różne konfiguracje diety warzywno-owocowej.

Przed podjęciem decyzji o wyborze konkretnej odmiany diety owocowo-warzywnej, warto jest skonsultować się z lekarzem lub z dietetykiem. Najczęściej stosuje się dietę jednodniową, gdzie w danym dniu spożywa się wyłącznie warzywa i owoce. Może ona ulec przedłużeniu do kilku dni, ale wówczas ze względu na spadki energii, powinna być ona stosowana wyłącznie w weekendy lub w dni wolne od obowiązków. Oprócz tego często praktykowana jest również dieta mieszana, podczas której jeden z głównych posiłków składa się wyłącznie z owoców i warzyw, a pozostałe są typowe. Gdy konieczne jest natomiast gruntowne oczyszczenie organizmu, stosuje się dietę owocowo-warzywną kilkutygodniową. W takiej sytuacji konieczny jest jednak stały nadzór ze strony specjalisty.

Rola snu w oczyszczaniu organizmu

Oczyszczanie organizmu nie będzie skuteczne jeśli nie zapewni się mu odpowiedniej ilości snu. W trakcie oczyszczenia codzienna ilość snu powinna wynieść od 7 do 8 godzin. Tylko dzięki temu mózg będzie działał na odpowiednich obrotach, co pomoże w poprawie funkcjonowania organizmu.


3 comments on “Naturalne sposoby oczyszczania organizmu

  1. Piotr z Kaszub pisze:

    Każdy ma indywidualne zapotrzebowanie na sen. Ja np. niedosypiam regularnie, bo mam mnóstwo pracy i się nie wyrabiam z realizacją zadań. Kolejka coraz większa, więc muszę nadrabiać nocami. Ale niestety mój brak zorganizowania i wytyczenia sobie właściwych priorytetów przekłada się na to, że mało śpię i ciągle jestem przemęczony. Mam wrażenie, że mimo uprawiania sportu wciąż jestem zmęczony i w słabej formie. Jestem pewien, że mój organizm jest pełen toksyn.

  2. Paraszuterka pisze:

    Ja jadłam przez tydzień tylko i wyłącznie owoce i warzywa. Oczywiście czasem z jogurtem czy innymi rzeczami, które musiały coś skleić. Ale starałam się unikać czegokolwiek innego, nawet kromeczki chleba nie zjadłam w tym czasie. I naprawdę oczyściłam organizm, mam gładką cerę, minimalnie schudłam i znacznie lepiej się czuję.

  3. […] Zobacz też: Naturalne sposoby oczyszczania organizmu […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 + = 12