Jak nawozy zatruwają nasz organizm

W dzisiejszych czasach, w których rolnicy chcą zbierać coraz to większe plony, zmuszeni są używać różnorodnych, chemicznych nawozów. Już mało kto używa tych naturalnych. Dzieje się tak, ponieważ te wyprodukowane sztucznie przez człowieka są zdecydowanie tańsze oraz łatwiejsze w rozprowadzaniu. Są też jednak bardziej szkodliwe.

Trujący nawóz

Wiele ludzi zastanawia się jak nawozy zatruwają organizm? Mogłoby się wydawać, że ten problem dotyczy tylko rolników, którzy mają bezpośrednią styczność z tymi chemicznymi wytworami. Przecież normalny człowiek, żyjący w mieście, bardzo często nawet nie ma pojęcia jak są uprawiane rzeczy, które spożywa. Mało kto widział na własne oczy pole pszenicy, czy kukurydzy inaczej niż przez szybę samochodu.

Niestety odpowiedź na to, jak nawóz zatruwa organizm, nie jest jednoznaczna i za każdym razem taka sama. Różne nawozy działają różnie na plony, a co za tym idzie – na człowieka. Bez dwóch zdań, maksyma mówiąca o tym, że jesteś tym co jesz, jest w dzisiejszych czasach coraz bardziej prawdziwa. Nie można przecież myśleć, że to czy popryskamy pomidory, nie ma wpływu na ich smak oraz właściwości odżywcze.

Jak oczyścić organizm zatruty przez nawóz

W chwili, w której poczujemy, że nasz organizm źle reaguje na przyjmowane przez nas pożywienie, możemy być niemal pewni, że zostaliśmy zatruci przez nawóz, który jest stosowany do jego uprawy. W takim przypadku, oprócz wizyty u dietetyka, musimy zmienić nasz styl odżywiania oraz jeść jak najmniej wysoko przetworzonych produktów żywnościowych. Warto także włączyć do diety błonnik, który przyspieszy oczyszczanie organizmu.


3 comments on “Jak nawozy zatruwają nasz organizm

  1. Tomek Sawyer pisze:

    Teraz do jedzenia ładują taką chemię, że czasem się zastanawiam czy nie wyprowadzić się na wieś i nie jeść tylko tego, co sam wyhoduję. Jak pracowałem w hurtowni spożywczej, to jak otwieraliśmy kartony z bananami, to tak buchała z nich tablica mendelejewa, jakby ktoś aptekę zburzył i wszystkie fiolki potłukł!

  2. Szmondak pisze:

    A czym się różni nawóz naturalny od sztucznego? Mniej zatruwa organizm? Bo jakoś mi się nie wydaje, przecież nawóz naturalny okrutnie śmierdzi, a organizm tak właśnie reaguje na niebezpieczeństwa – więc powinno być to logiczne, że zatrucie również może nastąpić, a nie że jak się podsypało kupę to zdrowo rośnie wszystko…

  3. Julka pisze:

    Boże ja nas teraz trują

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

89 + = 91