Płukanie jelit – za i przeciw

Regularne oczyszczanie organizmu jest bardzo ważne dla jego prawidłowego funkcjonowania. Obok stosowania odpowiedniej diety, kuracji ziołowych czy też aktywności fizycznej, istnieją nieco bardziej inwazyjne metody oczyszczenia organizmu z toksyn. Wśród nich znajduje się płukanie jelit. Warto jest zastanowić się czy warto płukać jelita i jakie może to mieć konsekwencje.

Zalety płukania jelit

Dlaczego warto płukać jelita? Wśród korzyści takiego zabiegu należy wymienić przede wszystkim bardzo skuteczne, fizyczne usunięcie wszelkiej maści złogów zalegających w jelitach, co umożliwia regenerację ich śluzówki. Pozwala to na przyspieszenie przemiany materii i usprawnienie pracy wszystkich organów. Zabieg płukania jelit może ułatwić zatem zrzucenie nadmiernej ilości kilogramów i przyczynić się do skutecznego leczenia wielu przewlekłych chorób. Jeśli chodzi o płukanie jelit – za i przeciw temu zabiegowi jest prawie tyle samo osób. Warto zatem rozpatrzyć także wady takiego działania na jelitach.

Wady płukania jelit

Wśród możliwych konsekwencji płukania jelit należy wymienić w pierwszej kolejności możliwość pojawienia się po zabiegu bolesnych bólów podbrzusza, mdłości, problemów z równowagą elektrolitową czy też zaburzeń pracy wątroby i nerek. Dlatego przed podjęciem decyzji o płukaniu jelit warto jest się zastanowić czy na pewno jest to właściwe rozwiązanie. Płukanie jelit można przeprowadzić u osób, u których inne metody oczyszczania organizmu z toksyn nie są zbyt skuteczne. Powinien to być jednak jednorazowy zabieg, ze względu na jego inwazyjność dla układu pokarmowego i wielu narządów wewnętrznych.


2 comments on “Płukanie jelit – za i przeciw

  1. Fryderycz pisze:

    To płukanie jelit nie jest wcale tak skuteczne, ale za to praktycznie w każdym przypadku bardzo bolesne. Chyba jednak można sobie odpuścić, bo są lepsze sposoby na oczyszczanie organizmu i pozbycie się toksyn, które więcej złego robią niż wiele osób przypuszcza.

  2. Polski łowca pisze:

    Więcej jest przeciw niż za. Jelita można oczyścić mieszankami naturalnych ziół, które można kupić w internecie. Nie trzeba do tego stosować drastycznych i kontrowersyjnych metod, do których płukanie jelit z pewnością można zaliczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

39 − 33 =