Jaki ostropest wybrać

Ostropest wspaniale działa na nasz organizm. Ostropest plamisty regeneruje wątrobę, leczy pęcherzyk żółciowy. Co więcej, wpływa na zdrowie skóry, a także pomaga przy leczeniu trądziku i łuszczycy. Obniża stężenie cholesterolu we krwi. To jednak nie wszystko – ostropest plamisty bardzo pomaga oczyszczać organizm z toksyn.

Jaki ostropest wybrać? Jaki ostropest jest najlepszy? Kiedy lekarz, koleżanka czy pani ze sklepu spożywczego wspomina o tym wspaniałym leku na toksyny, często zastanawiamy się, który ostropest wybrać. Wiele osób – nie bez podstawy zresztą – radzi zażywać ziarna ostropestu.

Rodzaje ostropestu

Występuje on w kilku postaciach: mielony, w ziarnach, jako olej bądź jako kapsułki zawierające sproszkowany ekstrakt z ostropestu plamistego. Nie da się ukryć, że kapsułki są bardzo wygodne w zażywaniu – połyka się je kilka razy dziennie i ma się problem z głowy. Niemniej, nie do końca jest tak różowo. Kapsułki rozkładają się w żołądku, są przetworzone – podobnie jak olej z ostropestu plamistego. Takie produkty mają mniej ostropestu niż nieprzerobiony ostropesty plamisty.

Najlepiej więc wybrać ostropest plamisty w ziarnach, bądź mielony, bo jest bliższy naturze. Który z nich jest lepszy? Bez wątpienia ten w ziarnach. Dlaczego? Kiedy zmieli się ostropest, nie odróżnimy go od wszelkich zanieczyszczeń, które mogą znaleźć się w opakowaniu. Równie dobrze mogą tam być liście, nieżywe owady, bądź drobinki ziemi. Natomiast, gdy bierzemy opakowanie ostropestu plamistego w ziarnach, od razu zauważamy wszystkie niepożądane dodatki: gałązki, listki, inne nasionka czy piasek. Zobaczymy też kształt naszych nasionek.

Ostropest mielony

Co więcej, w ostropeście zmielonym wszystkie kwasy tłuszczowe, o które nam właśnie chodzi, szybko się utleniają i jełczeją. Z tego powodu bardzo szybko trzeba ten produkt spożyć. W takiej formie są narażone na niebezpieczne dla nich działanie światła, które przyspiesza proces utleniania. W przypadku ziarenek wszystkie składniki są schowane i nie musimy się martwić, że szybko musimy je spożyć. Ponadto, gdy są w ziarnach nie musimy obawiać się zanieczyszczeń – bo jeśli nawet takie się znajdą w opakowaniu, to bez problemu będziemy mogli je wyciągnąć i zmielić odpowiednią ilość. Niektórzy próbują rozgryzać ziarenka ostropestu plamistego, ale najlepiej mielić sobie.

Nie da się ukryć, że ostropest plamisty w ziarnach to najlepsze rozwiązanie, które gwarantuje najwyższą jakość oraz rzeczywiście zdrowotne właściwości, dzięki którym nasz organizm przestanie być zanieczyszczony.


2 comments on “Jaki ostropest wybrać

  1. Widok na morze być może pisze:

    Najlepiej wybrać mieszankę ziół, gdzie znajduje się ostropest, bo on znacznie lepiej działa, jak wspomoże się jego działanie także za pomocą innych ziół. Wtedy działanie jest najmocniejsze i najszybsze, a przecież o to chodzi żeby oczyścić organizm szybko i bezboleśnie.

    • Edzio pisze:

      Substancje wspomagające ostropest są nie mniej ważne niż jego stężenie w samych ziołach czy mieszankach ziół. Ważne żeby stosować wszystko razem i nie zapominać o tym, że trzeba też jeść z głową i ruszać się, a nie zajmować leżeniem na kanapie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

65 − 56 =