Domowe sposoby na detoks wątroby

Wątroba jest jednym z naszych najważniejszych organów, o czym niekiedy zapominamy. Na jej plus działa przede wszystkim fakt, że posiada ona rewelacyjne zdolności regeneracyjne. Niestety, niezdrowy styl życia powoduje, że mało kto z dorosłych osób ma wątrobę w stu procentach sprawną. Aby utrzymać wątrobę w dobrej kondycji, możemy raz do roku przeprowadzić detoks wątroby. Istnieją domowe sposoby na detoks wątroby, a jednym z najskuteczniejszych jest dieta detoksykacyjna. Tym bardziej jest polecana, ponieważ każdy może ją przeprowadzić i działa one bez wspomagania farmakologicznego.

Jak zrobić detoks wątroby?

Detoks wątroby można przeprowadzić za pomocą odpowiedniej diety. Dieta ta powinna trwać osiem tygodni i w jej trakcie unikamy wszelkich pokarmów, które zaliczają się do grona tych, które wątrobę najbardziej obciążają.

W trakcie detoksu należy unikać: nabiału (szczególnie tłustego), mięsa, pszennego pieczywa, słodyczy (w tym dżemów i konfitur, jako że zawierają dużo cukru oraz prażonych orzechów), grzybów (włączając pieczarki), alkoholu, kawy, mocnej herbaty oraz – chociaż nie jest to pokarm – powinniśmy unikać palenia papierosów.

Co daje detoks wątroby?

Detoks wątroby pozwala na pełne lub przynajmniej prawie pełne oczyszczenie wątroby z toksyn, które się w niej odkładają, wskutek metabolizowania nadmiaru niekorzystnych dla niej związków pokarmowych. Taka detoksykacja wspomaga również proces regeneracyjny, dzięki czemu wątroba zaczyna lepiej funkcjonować i powraca do swojej optymalnej wydolności.


2 comments on “Domowe sposoby na detoks wątroby

  1. Edward pisze:

    Jak czytam domowe sposoby na detoks wątroby, to zastanawiam się czy jest cokolwiek dobrego, co można w tym czasie jeść. Bo lista wykluczonych produktów jest ogromna, ale jeszcze większa jest lista niezalecanych potraw. Zostaje naprawdę niewiele i chyba nic dobrego, co można uznać nie tylko za przysmak, ale po prostu cokolwiek zjadliwego!

    • Chudzinka pisze:

      Czyli na pewno jesteś osobą, która powinna zastosować detoks wątroby. Bo przecież nikt kto przeszedł już to nie powie, że przetworzona żywność i wiele rzeczy, które nie są wskazane – komukolwiek wskazuje. Jak już się jest po oczyszczaniu organizmu to takie potrawy wręcz smakują jak toksyny!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 4 = 4