Dłuższe życie dzięki oczyszczaniu organizmu

Stres, nieprawidłowe odżywianie się, nieodpowiednie nawadnianie organizmu i niebezpieczne grzyby oraz pasożyty, z którymi mamy na co dzień do czynienia, mogą spowodować sytuację, w której nasze samopoczucie i stan zdrowia będą ulegać stopniowemu pogorszeniu. Gdy pojawiają się takie objawy, jak: ciągłe zmęczenie, problemy z koncentracją, rozchwianie emocjonalne, problemy z trawieniem, zły wygląd cery oraz wypadanie włosów, może to świadczyć o zatruciu organizmu toksynami. Na szczęście istnieją metody by temu zaradzić, poprzez oczyszczenie organizmu za pomocą odpowiedniej diety, kuracji ziołowej czy też zwiększenie aktywności fizycznej.

Co daje oczyszczanie organizmu? Nie tylko poprawia ono nasze samopoczucie, ale może mieć ono także wpływ na wydłużenie długości życia, ze względu na poprawę ogólnego stanu zdrowia i pozbycie się z narządów wewnętrznych organizmu różnego rodzaju złogów, które w nim zalegają.

Dlaczego regularne oczyszczanie organizmu wydłuża życie?

Dłuższe życie dzięki oczyszczaniu organizmu jest możliwe dzięki temu, że w trakcie akcji oczyszczających z organizmu usuwane są groźne substancje, które przedostają się do niego nie tylko z produktów spożywczych, ale także z otoczenia. W przypadku gdy zalegają one w organizmie przez dłuższy czas, powodują one osłabienie pracy jelit, wątroby czy nerek czego skutkiem jest również osłabienie mechanizmów odpornościowych całego organizmu. W takiej sytuacji jest on bardziej narażony na wystąpienie różnego rodzaju chorób, czego skutkiem jest skrócenie długości życia.

Jak często należy oczyszczać organizm by zwiększyć długość życia?

Warto jest dbać o swój organizm przez 365 dni w roku, ale często obowiązki sprawiają, że ciężko jest utrzymywać go w dobre kondycji cały czas, stosując zalecenia w kwestii diety, aktywności fizycznej, czy też regularnego wypoczynku i relaksu, który pozwoli na pozbycie się stresu. Lepsze życie dzięki oczyszczaniu organizmu jest możliwe, jeśli akcje oczyszczające będą przeprowadzane regularnie. Dlatego warto jest od czasu do czasu 1 – 2 dni poświęcić na gruntowne oczyszczenie organizmu. Zaleca się taką akcję oczyszczającą wykonać 2 razy w roku, najlepiej na wiosnę i na jesień. Oczyszczenie organizmu polega na spożywaniu wówczas jedynie warzyw i owoców w odstępach do 2 godzin przez 1 – 2 dni, pijąc przy tym jedynie wodę lub preparaty ziołowe. Taki detoks stanowi swoistego rodzaju reset dla organizmu. Po kilku dniach od akcji oczyszczającej zaczyna on znowu pracować na pełnych obrotach.


2 comments on “Dłuższe życie dzięki oczyszczaniu organizmu

  1. mądrość wschodu pisze:

    W ogóle jak się żyje zdrowiej, bez chorób, a nawet katarów to przez lata organizm się bardziej klaruje na walkę z większymi chorobami i po prostu żyje się dłużej. Kiedyś w medycynie chińskiej obliczyli ile każda choroba zabiera życia i pamiętam, że choroby typu angina czy grypa zabierały po kilka miesięcy! A zapchany toksynami organizm znacznie łatwiej złapie wszystkie wirusy.

  2. mała pisze:

    Najważniejsze jest to, żeby regularnie dbać o organizm i nie robić sobie takich rajdów, że nagle sobie przypominamy o zdrowym odżywianiu, odtruwaniu organizmu i wielu innych rzeczach. A potem znowu fast foody i inne maka paku i zawalanie jelit potężnym syfem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

74 + = 78