Leczenie łupieżu pstrego – Jak powinno przebiegać?

Łupież pstry – leczenie tej wyjątkowo nieestetycznej przypadłości spędza sen z powiek wielu osobom. Trudno się dziwić, gdyż jest to również poważna zmiana chorobowa wymagając zaawansowanej kuracji i odpowiednio dobranych preparatów. Kluczowe będzie zrozumienie przyczyn, które leżą u podstaw tej dolegliwości.

Leczenie łupieżu pstrego może być efektywne!

Leczenie łupieżu pstrego polegać będzie głównie na kuracji przeciwgrzybicznej. Szpecące, łuszczące się zmiany skórne w postaci żółtych i żółtobrunatnych plam występujące na klatce piersiowej, tułowiu, szyi oraz owłosionej skórze głowy, są bowiem efektem wzmożonej działalności bytujących na powierzchni skóry grzybów drożdżopodobnych Malassezia. Zmiany chorobowe najczęściej pojawiają się u młodzieży po okresie pokwitania. U większości osób – w tym dzieci i dorosłych, grzyb ten nie wywołuje żadnych dolegliwości. Niestety, łupież pstry nawet pozornie wyleczony, ma tendencję do nawrotów.

Pityver kosmetyki na łupież pstry

Łupież pstry – jak leczyć i wspomóc kurację farmakologiczną?

Łupież pstry – jak leczyć go efektywnie, zapobiegając nawrotom? Przede wszystkim należy skupić się na eliminacji pasożytujących na powierzchni skóry grzybów, które powodują łupież pstry. Leczenie polega więc głównie na wstrzymaniu ich wrastania i namnażaniu się. Oczywiście, w pierwszej kolejności należy skonsultować się z lekarzem dermatologiem i omówić odpowiednią terapię. Leczenie łupieżu pstrego w pewnej mierze zależy również od naszego postępowania – stylu życia, odżywiania się i regularnego stosowania specjalnych kosmetyków zwalczających łupież pstry. Leczenie będzie więc także opierać się na dbaniu o naturalną odporność organizmu, gdyż zaobserwowano wzmożoną działalność tych drożdżaków u osób o osłabionym układzie immunologicznym. Czynniki, które wspomogą nas w walce z chorobą to:

  • dieta uboga w cukry, bogata w witaminy, minerały i naturalne pokarmy o działaniu przeciwgrzybicznym, jak cebula czy czosnek
  • grzyby lubią wilgoć, dlatego warto unikać obcisłych ubrań z syntetycznych tkanin. Najlepszy będzie przewiewny strój z naturalnych materiałów jak bawełna czy len.
  • regularnie stosować odpowiednie kosmetyki na łupież pstry, by zapobiegać nawrotom choroby
  • nie stresować się – psychika ma bardzo duże znaczenie – u osób zestresowanych choroba może się nasilać na tle psychosomatycznym
  • dbać o higienę osobistą, zwłaszcza w upalne dni i po wysiłku fizycznym, pamiętając o dokładnym osuszeniu ciała po każdej kąpieli lub prysznicu

Łupież pstry – czym leczyć i jakie kosmetyki stosować?

Łupież pstryŁupież pstry – czym leczyć tę dolegliwość? Dopełnieniem kuracji lekami doustnymi przepisanymi przez dermatologa, będą odpowiednio dobrane, aplikowane na powierzchnię zmienionej chorobowo skóry, maści i kosmetyki o silnym działaniu przeciwgrzybicznym. Warto zainwestować w dobrej jakości preparaty zawierające selen, który nie tylko wykazuje działanie przeciwgrzybiczne, a także znacznie poprawia kondycję skóry. Niestety, mnóstwo specyfików dostępnych w drogeriach i aptekach jest po prostu nieskuteczne, ponieważ działają tylko na skutki, a nie naturalną przyczynę choroby, którą jest łupież pstry. Leczenie tej dolegliwości powinno być kompleksowe, jeśli zależy nam na szybkich rezultatach. Właściwe odżywienie skóry również będzie konieczne, dlatego warto zwrócić uwagę na występowanie witaminy E w składzie preparatu. Jest bardzo ważna, bowiem wspiera ochronę przed uszkodzeniami oksydacyjnymi błon komórkowych. Cenne będą również składniki o działaniu ściągającym i oczyszczającym, jak bogate w mikroelementy glinki. Tylko holistyczne spojrzenie na problem jest gwarancją sukcesu.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

7 + 3 =