Jak pracuje zatruty toksynami organizm

Codzienność stawia przed nami liczne wyzwania. Nie dbamy przez to w odpowiedni sposób o swoje zdrowie i nie zwracamy uwagi na posiłki i napoje, które spożywamy. Jeśli dołączymy do tego stres, brak ruchu i spożywanie wszelakiej maści środków farmakologicznych, skutkuje to zazwyczaj zatruciem organizmu toksynami. Istnieje szereg objawów, które mogą świadczyć o takim zatruciu. To jak działa zatruty toksynami organizm uzależnione jest od tego, jak długo i w jakiej ilości toksyny odkładały się w naszym ciele.

Pierwsze objawy zatrucia toksynami

Jak pracuje zatruty toksynami organizm? Pierwszym objawem zatrucia toksynami jest zmęczenie. Jest to zmęczenie chroniczne, którego ciężko się jest pozbyć nawet przez długi wypoczynek w nocy, chociaż zazwyczaj ciężko jest w takim przypadku o odpowiednią ilość snu, ze względu na związaną z zatruciem toksynami bezsennością. Bardzo charakterystyczne dla zatrucia organizmu toksynami są również problemy z koncentracją, drażliwość i depresja. Wśród innych objawów zatrucia toksynami można wyróżnić ponadto:

 1. zły wygląd skóry,
 2. łamliwość paznokci oraz wypadanie włosów,
 3. nieprzyjemny zapach ciała oraz nieświeży oddech,
 4. obniżona odporność (częste przeziębienia),
 5. problemy z pracą układu pokarmowego (m.in. ból brzucha, wzdęcia czy zaparcia).

Toksyny – poważny wróg organizmu

Zatrucia organizmu toksynami nie wolno ignorować. To jak pracuje organizm zatruty toksynami stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia i życia. Jeśli nie zadbamy w porę o oczyszczenie organizmu z toksyn, w przyszłości mogą pojawić się poważne problemy zdrowotne, takie jak:

 1. choroby układu krążenia,
 2. schorzenia narządów wewnętrznych (nerek, płuc, wątroby),
 3. grzybice,
 4. alergie,
 5. problemy z zatokami,
 6. opryszczka,
 7. nowotwory.

Dlatego tak bardzo istotne jest udanie się do lekarza i zadbanie o swój stan zdrowia poprzez dokładne oczyszczenie organizmu z toksyn, zanim będzie na to za późno.

Oczyszczanie organizmu z toksyn

Ogromną rolę w oczyszczaniu organizmu z toksyn ma odpowiednia dieta bogata w warzywa i owoce. Można zaaplikować sobie także 1 lub 2-dniową głodówkę, podczas której będzie spożywało się wyłączenie warzywa i owoce. Ponadto bardzo ważne w trakcie oczyszczania organizmu z toksyn jest picie dużej ilości wody (co najmniej 2 litrów dziennie). Oczyszczenie organizmu z toksyn może wspomóc również aktywność fizyczna związana z uprawianiem sportów, a także zioła, takie jak m.in. mięta, dziurawiec, ziele mniszka lekarskiego, ziele skrzypu czy też wyciąg z karczocha.


2 comments on “Jak pracuje zatruty toksynami organizm

 1. maskotka pisze:

  Zatruty toksynami organizm można łatwo porównać do tego jak działa silnik samochodu jak paliwo jest zanieczyszczone. Krztusi się, kaszle, są problemy z płynnością ruchów, a w pewnym momencie po prostu staje i silnik się wyłącza. Nic dodać, nic ująć.

 2. Młody pisze:

  Wszystkie choroby są efektem przekroczenia pewnego stanu. Np. nie wystarczy jeden wirus na ręce żeby zachorować – bo organizm go zniszczy i nawet tego nie poczuje. Ale kilka tysięcy na niemytych rękach to już inna sprawa. Podobnie jest z toksynami w organizmie – gdy jest ich mało, to nie ma problemu, ale gdy się już nagromadzą, to zaczyna się wszystko walić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 + 2 =