Czym jest detoks wątroby

Detoks wątroby to pojęcie, z którym coraz częściej można spotkać się w poszukiwaniu sposobów na oczyszczenie organizmu. Warto zastanowić się czym jest detoks wątroby. Choć to pojęcie brzmi dość groźnie, kryje się pod nim dobroczynne działanie przywracające organizmowi prawidłowe funkcjonowanie.

Pojęcie detoksu wątroby

Co to jest detoks wątroby? Najogólniej rzecz biorąc, jest to zbiór metod, których zastosowanie wpływa na poprawę pracy wątroby poprzez działania oczyszczające. Szkodliwe substancje, które pochłania wątroba w ciągu całego naszego życia, mogą w pewnym momencie jej bardzo zaszkodzić. Jej oczyszczenie może nie tylko poprawić samopoczucie, ale także sprawić, że schudniemy. Wątroba odgrywa bowiem bardzo ważną rolę w rozkładzie tkanki tłuszczowej.

Jak zrobić wątrobie detoks?

Detoks wątroby obejmuje przede wszystkim stosowanie odpowiedniej diety. Aby był on skuteczny, trzeba z niej wyeliminować czerwone mięso i nabiał, kawę i alkohol, pieczywo pszenne oraz wszelkiego rodzaju słodycze. Powinna to być dieta bogata przede wszystkim w nasiona, warzywa i owoce, ciemne pieczywo, ryby, a także oleje tłoczone na zimno. Oprócz tego w trakcie detoksu wątroby zalecane jest także picie świeżo wyciskanych soków warzywnych.

Detoks wątroby powinien obejmować również stosowanie naparów z ziół. Doskonale w detoksie wątroby sprawdza się np.: napar z korzenia karczocha oraz napar z mniszka lekarskiego. Oczyszczające dla wątroby działanie może mieć także spożywany w formie tabletek ostropest plamisty. Połączenie ze sobą odpowiedniej diety oraz kuracji ziołowej, jest w stanie w stosunkowo szybkim czasie przynieść wymierne efekty. Warto jest sobie zdać sprawę z tego co to jest detoks wątroby i jaką pełni on rolę. Dzięki niemu poczujemy się lepiej, ale trzeba pamiętać o pewnej regularności w kwestii diety i kuracji ziołowej.

Jak długo powinien trwać detoks wątroby?

Optymalnym okresem trwania detoksu wątroby, jest okres od 6 do 8 tygodni. W tym czasie, przy stosowaniu się do określonych zaleceń, wątroba może się zregenerować i poprawić swoje ogólne funkcjonowanie.


2 comments on “Czym jest detoks wątroby

  1. tata pisze:

    Wprawdzie wątroba potrafi się doskonale regenerować, ale jest to jeden z najbardziej obciążonych organów ciała. To tu trafiają wszystkie toksyny, złogi i cały syf, który świadomi i nieświadomie ładujemy do organizmu. Część lekarzy twierdzi, że to właśnie od stanu i wydajności wątroby zależy to jak długo i w jakiej formie będziemy żyli.

    • Andrzejek pisze:

      Nie tylko. Wcale nie głupi wykładowcy mówili mi na studiach, że gdyby wątroba potrafiła działać na 100% swoich możliwości przez całe życie, to nawet o nieśmiertelności można by było myśleć. Tymczasem niestety dopuszcza do gromadzenia się coraz większej ilości toksyn, która nie pozostaje bez wpływu na ludzki organizm na poziomie nawet komórkowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

30 − 25 =