Zioła na nerki

Nerki pełnią w ludzkim organizmie bardzo ważną rolę – to one odpowiadają za usuwanie z krwiobiegu odpadów, toksyn i wszelkich innych zbędnych substancji. Zdrowa i zbilansowana dieta oraz spożywanie odpowiedniej ilości płynów znacząco wpływa na dobrą kondycję nerek. Jednak gdy pojawiają się pewne drobne dolegliwości (nie wymagające leczenia antybiotykowego) warto sięgnąć po odpowiednie zioła na nerki, które mają działanie oczyszczające, moczopędne, wspomagają leczenie stanów zapalnych oraz przeciwdziałają kamicy nerkowej.

Zioła oczyszczające nerki

Zioła oczyszczające nerki warto stosować zapobiegawczo, gdyż zwiększenie wydalanego moczu (dzięki działaniu moczopędnemu określonych ziół) pomaga usunąć toksyny i szkodliwe produkty przemiany materii. Najlepsze zioła na oczyszczanie nerek to:

 1. nawłoć (tonizuje układ moczowy i pomaga odtruwać nerki),
 2. skrzyp (zwiększa produkcję moczu),
 3. korzeń mniszka lekarskiego (działa moczopędnie i pomaga w usuwaniu obrzęków),
 4. pietruszka (redukuje gromadzące się w organizmie toksyny),
 5. korzeń prawoślazu lekarskiego (działa łagodząco na tkanki układu moczowego),
 6. mącznica lekarska (wzmacnia przewody moczowe),
 7. sadziec purpurowy (działa niczym rozpuszczalnik, a tym samym pomaga w oczyszczaniu organizmu ze szkodliwych substancji),
 8. korzeń selera (działa moczopędnie i dodatkowo pobudza nerki do bardziej intensywnej pracy).

Działanie ziół na nerki

Wszystkie zioła na nerki działają przede wszystkim moczopędnie, co zwiększa produkcję moczu i pozwala na oczyszczenie organizmu z wszelkich toksyn.

Wyselekcjonowane zioła lecznicze są doskonałym sposobem na poprawę pracy nerek. Należy jednak pamiętać o tym, iż zioła na oczyszczanie nerek należy stosować z rozsądkiem i po konsultacji z lekarzem, gdyż niektóre kuracje ziołowe mogą wywoływać niepożądane skutki.


2 comments on “Zioła na nerki

 1. Aśka pisze:

  Zioła Fibra Vitale sprawiły, że mój stan zapalny jest już tylko wspomnieniem. Stosowałam je razem z lekarzem, który dokładnie sprawdził skład i zgodził się, żebym to brała. Nie był zachwycony i 3 razy proponował leki, ale się uparłam i dziś nie żałuję! W naturalny sposób się wyleczyłam.

 2. paczka pisze:

  Pietruszka działa nie tylko na nerki, ale jest też wskazana dla wszystkich, którzy mają mniej żelaza. Niedobory kończące się często wieloma chorobami to niestety coraz częściej norma, bo nie jemy już praktycznie ziół tylko coraz więcej ulepszaczy smaku. Dlatego ważne jest dodanie natki pietruszki (świeżej lub mrożonej) do kanapek czy rosołu i dzięki temu na pewno będzie zdrowiej i nerki też się zregenerują.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 1 = 1