Trycholog – sprawdź jak działa szybka diagnostyka problemów z włosami

Trychologia to dziedzina, która zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem problemów związanych ze schorzeniami skóry głowy oraz włosów.

 

Wizyta u trychologa krok po kroku

Trycholog pomoże we wszelkich problemach związanych m.in. z:

  • wypadaniem włosów
  • osłabieniem włosów
  • łysieniem typu męskiego
  • łysieniem typu żeńskiego
  • łysieniem plackowatym
  • uporczywym łupieżem
  • łojotokowym zapaleniem skóry
  • ranami na skórze głowy

Trycholog to specjalista, który łączy w sobie kilka specjalizacji – dermatologię, medycynę estetyczną oraz fryzjerstwo. Podczas wizyty wykonuje zabiegi diagnostyczne takie jak trichoskopia oraz trichogram.

W pierwszej kolejności pacjent pytany jest o wszelkie dolegliwości, dotychczasowe konsultacje specjalistyczne, wyniki badań krwi, stosowaną dietę, przyjmowane leki oraz suplementy. Jest to bardzo istotny element wizyty u trychologa, bowiem już w momencie zbierania wywiadu specjalista może wykluczyć bądź wziąć pod uwagę przyczyny dolegliwości pacjenta. Następnie przeprowadzana jest trichoskopia polegająca na dokładnym obejrzeniu skóry głowy przy pomocy dermatoskopu, oraz trichogram, do wykonania którego niezbędne jest pobranie włosów z kilku miejsc na głowieWypadanie włosów, przyczyny ich osłabienia i problemy skórne są bardzo zróżnicowanie i dopiero kompleksowo przeprowadzone badanie włosów jest w stanie potwierdzić lub wykluczyć podejrzenia trychologa. Dzięki przeprowadzeniu całkowitej diagnostyki specjalista będzie w stanie zaproponować pacjentowi najlepszy sposób terapii, określi bowiem przyczyny łysienia, podpowie jak wzmocnić włosy oraz zaproponuje najskuteczniejszą, indywidualnie dobraną suplementację, a więc stwierdzi co na wypadanie włosów będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem. W tym miejscu warto podkreślić, że przyczyny wypadania włosów w przypadku kobiet i mężczyzn są różne, mogą mieć podłoże zarówno hormonalne, jak i genetyczne. Nadmierne wypadanie włosów to najczęstszy problem, z którym borykają się osoby odwiedzające trychologa. Wypadające włosy wymagają diagnostyki.

Trycholog jest w stanie określić nie tylko stan skóry głowy i włosów, ale również dokładnie zdiagnozować problem zdrowotny oraz go wyeliminować, dzięki zastosowaniu indywidualnie dobranemu leczeniu. Wypadające włosy to problem, z którym specjalista spotyka się najczęściej – mówi ekspert z kliniki trychologicznej.

Jakie zabiegi lecznicze może zaproponować trycholog?

Najczęściej stosowanymi zabiegami stosowanymi na nadmierne wypadanie włosów są: mezoterapia skóry głowy, osocze bogatopłytkowe, dermapen oraz karboksyterapia.

Liczba zabiegów, które powinien odbyć dany pacjent jest mocno zindywidualizowana. Przyjmuje się, że do pełnego efektu, czyli do wyeliminowania przyczyny łysienia, potrzeba od czterech do dziesięciu zabiegów w odstępach dwu- trzytygodniowych.

Mezoterapia skóry głowy

Zabieg polega na ostrzykiwaniu skóry głowy substancjami odżywczymi, to znaczy płynem zawierającym w swoim składzie liczne minerały, aminokwasy, mikroelementy, makroelementy oraz ważne witaminy z grupy B. Taka mieszkanka, która jest wprowadzana za pomocą iniekcji w skórę głowy nie tylko stymuluje wzrost włosów, ale również odżywia i nawilża skórę głowy. Mezoterapia pomaga również w redukcji sebum, a w efekcie do odbudowywania prawidłowej struktury włosów oraz ich wzmacniania. Zabieg jest bardzo skuteczny, a jednocześnie bezpieczny oraz praktycznie bezbolesny. Do wykonania iniekcji wykorzystywane są najcieńsze igły, wkłuć których pacjent praktycznie nie czuje.

Ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym

Osocze otrzymywane jest w wyniku wyizolowania z krwi samych płytek. Zabieg polega na ostrzykiwaniu problematycznego rejonu skóry głowy właśnie osoczem, które jest w 100% naturalne i nie powoduje nawet najmniejszych powikłań. Poprzez wstrzyknięcie płytek krwi pobudzane są czynniki wzrostu włosów. Jest to bardzo skuteczna terapia w walce z wypadaniem włosów. Pełne działanie osocza ma miejsce już w drugiej dobie po odbyciu zabiegu, bez względu na przyczyny łysienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

76 − = 67