Odtruwanie organizmu

Oczyszczanie organizmu z toksyn oraz zbędnych produktów przemiany materii to bardzo dobry sposób na to, aby poprawić nieco swoje samopoczucie oraz wygląd zewnętrzny.

W okresie jesienno-zimowym do organizmu dostarczana jest zbyt mała liczba witamin oraz minerałów, które pochodzą ze świeżych warzyw oraz owoców. Większość osób spożywa w tym czasie sporo tłustych i kalorycznych potraw, a także słodyczy, a do tego rezygnuje z jakiejkolwiek aktywności fizycznej, co przekłada się bardzo niekorzystnie na stan zdrowia oraz psychiki. Zimą niejedna osoba narzeka na zmęczenie, niechęć do czegokolwiek, a spowodowane jest to przede wszystkim zbyt słabą kondycją ciała. Z tego właśnie względu bardzo dobrym sposobem na odzyskanie energii jest odtruwanie organizmu, dzięki któremu można pozbyć się zalegających w jelitach produktów przemiany materii oraz toksyn. Wiele osób zastanawia się w tym momencie jak odtruć organizm, aby poczuć się lepiej? Tak naprawdę nie jest to zbyt skomplikowane i ciężkie do realizacji. Potrzebna jest tylko silna wola i trzymanie się kilku niezwykle istotnych zasad.

W jakiej sytuacji odtruwanie organizmu jest konieczne?

Przede wszystkim wtedy, gdy czujemy się przemęczeni, palimy papierosy, pijemy alkohol, mamy problemy z trawieniem, łamią się nam paznokcie, a włosy stały się matowe. To są pierwsze sygnały do tego, aby zastanowić się nad odtruciem organizmu, ponieważ tylko w taki sposób można poprawić wydolność organizmu oraz ogólne samopoczucie.

Jak najlepiej odtruwać organizm?

Odpowiednie i skuteczne odtruwanie organizmu łączy w sobie nie tylko zdrową dietę, ale również aktywność fizyczną. W trakcie takiego odtruwania należy kategorycznie zrezygnować z tłustych potraw (tłuszcz odkłada się w organizmie, co jest bardzo niebezpieczne dla zdrowia), słodyczy (posiadają spore ilości kalorii i cukru, które niekorzystnie wpływają na zdrowie, gdyż spożywanie ich w nadmiarze może prowadzić do cukrzycy oraz otyłości) oraz fast foodów, które poza pustymi kaloriami nie posiadają żadnych wartości odżywczych. Co zatem należy spożywać?

Dieta warzywno – owocowa

Warzywa i owoce posiadają spore ilości błonnika, który działa jak szczotka, usuwając z organizmu zbędne produkty przemiany materii. Taka dieta polega na spożywaniu odpowiednio dobranych oraz przygotowanych warzyw i owoców, które charakteryzują się niskim indeksem glikemicznym. W czasie trwania takiej diety nie należy pić przede wszystkim herbaty, kawy oraz alkoholu.

Pełnoziarniste produkty

Pełnoziarniste produkty podobnie jak warzywa i owoce posiadają w sobie spore ilość błonnika, dlatego też ich spożywanie wpływa bardzo korzystnie na proces oczyszczania oraz odtruwania organizmu. Warto zatem zamienić wysoko przetworzone kasze, makarony oraz pieczywo na te pełnoziarniste.

Aktywność fizyczna i kuracja ziołowa

Aktywność fizyczna nie oznacza, iż trzeba każdego dnia katować się np. na siłowni. Wystarczy jedynie jazda na rowerze, fitness czy pływanie. Warto również pić zioła moczopędne, które również bardzo korzystnie oczyszczają organizm z toksyn.


3 comments on “Odtruwanie organizmu

  1. Irenka pisze:

    Ale pamiętajcie, że odtruwanie organizmu nie ma najmniejszego sensu jak jednocześnie od razu po kuracji nie zrezygnujecie z palenia papierosów czy picia alkoholu. Bo to największe świństwa jakie w siebie ładujemy. Ale oczywiście większość ludzi zaprzeczy, bo chcą wierzyć w podpłacone wyniki badań, z których wynika, że winko jest bardzo zdrowe, a jedno piwko filtruje nerki i tak dalej w koło Macieju…

  2. zorientowany pisze:

    Teoretycznie wszystkie złogi powstające po przemianie materii powinny być wydalane z organizmu. Ale nie trzeba być naukowcem, żeby wiedzieć, że lewatywa daje znacznie więcej niż nawet najlepsze wypróżnienie. Poza tym toksyny zalegają jeszcze w narządach wewnętrznych, co najlepiej wiedzą osoby wykonujące sekcje. To są kilogramy szlamu, który nosimy w sobie nawet o tym nie wiedząc!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

16 + = 24