Odtruwanie wątroby

Współcześnie bardzo dużo osób cierpi na przykre dolegliwości związane z chorą wątrobą. To ona pomaga w walce ze wszelkimi toksynami, zostaje obciążana alkoholem, niezdrowym pożywieniem.

Chociaż uważa się, iż wątroba sama się regeneruje, to wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że wciąż ją obciążając, blokują jej możliwość do regeneracji. Winne jest tu złe odżywianie, nadużywanie alkoholu, brak ruchu. Warto więc od czasu do czasu skorzystać z odtruwania wątroby, aby mogła ona lepiej funkcjonować i nie sprawiała kłopotów.

Jak odtruć wątrobę?

Odtruwanie wątroby polega na zastosowaniu odpowiedniej diety, która pozwoli na usunięcie toksyn, zalegających na wątrobie, które niszczą ją i narażają na wiele poważnych uszkodzeń, czy też chorób.

Wiele osób, które chcą poprawić stan swojej wątroby i być zdrowszymi, dowiaduje się o czymś takim jak odtruwanie wątroby. Jak odtruwa się wątrobę? Przede wszystkim należy na okres 6-8 tygodni całkowicie zrezygnować z alkoholu, papierosów, kawy, cukru, napojów gazowanych, tłustych, smażonych potraw, ale także jasnych makaronów, mąki, chleba pszennego,wysoko przetworzonych produktów, grzybów, słodyczy, słonych przekąsek.

Chodzi o to, aby wątroba była jak najmniej obciążana i mogła samodzielnie przeprowadzić proces oczyszczenia oraz regeneracji. Zaleca się spożywanie w tym czasie warzyw, owoców, ciemnego chleba, ryb, płatków owsianych, chudych mięs. Oczywiście nie powinno się zmieniać diety nagle, ponieważ organizm może doznać szoku. Przez pierwszy tydzień, bądź dwa powinno się stopniowo rezygnować z zakazanych produktów, a na ich miejsce wprowadzać zalecane.


2 comments on “Odtruwanie wątroby

  1. Kinga pisze:

    O wątrobę trzeba dbać bardziej niż o serce, bo wbrew pozorom jest to znacznie bardziej wartościowy organ. Ma znacznie więcej funkcji i może więcej naprawić, ale też zepsuć w organizmie. Lepiej jednak nie przesadzać i dbać o całe zdrowie i organizm.

    • Szoguniasty pisze:

      No trochę pojechałaś 🙂 Ale fakty są takie, że rzeczywiście wątroba jest mocno niedoceniana. A to organ, który oczyszcza organizm ze wszelakiego śmiecia, a to nie tylko toksyny, ale też złogi po przemianie materii, które często nie są wydalane z organizmu, choć powinny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 + 2 =