Jak działa ostropest

Ostropest jest znany ze swych właściwości oczyszczających. Usuwa toksyny z organizmu, jednocześnie dostarczając mu substancji odżywczych. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z pozytywnego działania ostropestu, dlatego też znaleźć go możemy już nie tylko w sklepach ze zdrową żywnością, ale również w supermarketach i niewielkich sklepikach. Przedstawiamy, jak działa ostropest i w jaki sposób można go przyjmować.

Czym jest ostropest plamisty?

Ostropest plamisty to roślina pochodząca z rodziny astrowatych. Swym wyglądem może przypominać doskonale znany nam wszystkim oset. O jego leczniczych właściwościach wiedziano już w średniowieczu. Obecnie wiele osób włącza ostropest do swojej codziennej diety ze względu na jego zbawienny wpływ na nasz organizm.

W jaki sposób działa ostropest plamisty?

Zasada działania ostropestu jest stosunkowo prosta. Swe lecznicze właściwości zawdzięcza on sylimarynie, która przede wszystkim chroni wątrobę przed toksycznymi substancjami, a także stabilizuje jej funkcjonowanie. Zaleca się stosowanie ostropestu w przypadku chorób wątroby wywołanych nieodpowiednią dietą, a także przy marskości wątroby i wirusowym zapaleniu wątroby typu C. Ponieważ ostropest wyrównuje poziom glukozy we krwi i zmniejsza cholesterol, stanowi świetny suplement dla osób cierpiących na cukrzycę. Dowiedziono również, że jego stosowanie zmniejsza szanse rozwinięcia się nowotworów. Ostropest przyspiesza wydalanie z organizmu trujących substancji, przez co zaleca się go osobom, które przez długi czas przyjmowały antybiotyki albo inne środki o silnym działaniu, np. leki zwalczające nowotwory lub wirusy. Dodatkowo, stosuje się go często w przypadku rozmaitych problemów z trawieniem, takich jak zaburzenia łaknienia czy wzdęcia, gdyż ma właściwości regulujące funkcjonowanie przewodu pokarmowego.

Jak stosować ostropest plamisty?

Dzienna dawka zmielonego ostropestu plamistego wynosi ok. 2 – 3 łyżeczki. Można go z powodzeniem dodawać do herbaty albo przygotowywać z niego napary. Wystarczy, że 2 łyżeczki ostropestu zalejemy wrzątkiem, a po wystygnięciu wypijemy, pozostałe na dnie nasionka powinniśmy zaś zjeść. Zaletą ostropestu jest to, że jest właściwie pozbawiony smaku. Dzięki temu możemy go dodawać do różnych posiłków ‒ zarówno tych słodkich, jak i słonych. Bardzo popularne jest dosypywanie ostropestu do jogurtu albo rozmaitych koktajli.


2 comments on “Jak działa ostropest

  1. Mandragora pisze:

    Jedno z najbardziej nieznanych i niedocenianych przez to ziół. Ostropest trzeba stosować jeśli na poważnie myśli się o oczyszczeniu organizmu. Ale mało kto o tym wie, a nauka o naturalnych sposobach odżywiania i detoksykacji powinna być w średniej szkole obowiązkowa. Zawsze coś by w tych główkach zostało oprócz chipsów.

    • chciwy pisze:

      Jak coś jest przymusowe, to niewiele z tego zostaje. Ile osób wie jak stosować całki, jak inne zadania matematyczne i inne wzory i działania matematyczne? Lepiej zakazać ostropestu, a sprzedawcom wytoczyć procesy sądowe – wtedy wszyscy będą wiedzieć co to jest ostropest i jak działa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

45 − = 44