Archives: Oczyszczanie nerek

Zioła na nerki

Nerki pełnią w ludzkim organizmie bardzo ważną rolę – to one odpowiadają za usuwanie z krwiobiegu odpadów, toksyn i wszelkich innych zbędnych substancji. Zdrowa i zbilansowana dieta oraz spożywanie odpowiedniej ilości płynów znacząco wpływa na dobrą kondycję nerek. Jednak gdy pojawiają się pewne drobne dolegliwości (nie wymagające leczenia antybiotykowego) warto sięgnąć po odpowiednie zioła na • Read More »


Zioła na kamicę nerkową

Problemy z nerkami trzeba traktować niezwykle poważnie. Prowadzą do wielu poważnych chorób, a kamica nerkowa jest jedną z nich. Powoduje ogromne bóle i czasem konieczne jest leczenie chirurgiczne. Aby tego uniknąć, warto zadbać o te narządy wewnętrzne i stosować metody wspomagające ich pracę oraz działanie. Warto stosować zioła leczące kamienice nerkową.


Piasek na nerkach

Coraz więcej młodych osób ma problem z funkcjonowaniem nerek. Pojawia się dokuczliwy piasek na nerkach, bądź też kamica nerkowa. To nie tylko niebezpieczne dla zdrowia, powoduje też wiele chorób, a także niezwykle obciąża cały układ moczowy. Jest kilka sprawdzonych domowych leków, które mogą pomóc z problemami występującymi w obrębie nerek.


Kamica nerkowa

Kamica nerkowa to choroba układu moczowego, która najczęściej dotyka pacjentów pomiędzy 30 a 50 rokiem życia. Polega ona na tym, iż nerki nie są w stanie przefiltrować i usunąć z organizmu wszystkich szkodliwych substancji, które osadzają się na dnie kielicha nerkowego. Tworzy się płytka osadowa, która narasta i w konsekwencji powstaje kamica nerkowa. Do jej • Read More »


Jak uniknąć kamieni nerkowych

Kamienie nerkowe to dość często spotykane schorzenie, które jest częste szczególnie u starszych osób. Chorobę tą można leczyć, a najlepiej – zapobiegać jej.


Jak oczyścić nerki

Narządy wewnętrzne człowieka są coraz bardziej obciążane przez prowadzony współcześnie szybki oraz niezdrowy tryb życia. Do najważniejszych części ciała należą nerki oraz wątroba. Obciążana latami wątroba ulega stłuszczeniu, nie nadążą z regeneracją i pojawiają się liczne choroby z nią związane.