Bezinwazyjny lifting twarzy, czyli HIFU

Dużym problemem starzejącej się skóry jest tracenie przez nią elastyczności i jędrności. Z tego powodu na ciele pojawiają się wiotkie fałdy natomiast twarz pokrywa się zmarszczkami. Medycyna estetyczna oferuje wiele sposobów na radzenie sobie z tym procesem. Mogą to być metody bezinwazyjne jak kremy, maseczki oraz masaże, a także bardziej bolesne jak operacyjny lifting twarzy.

Jest jeszcze jeden sposób, który pozwoli nie tylko zniwelować istniejące już zmarszczki i fałdki, ale zapobiegnie także ich powstawaniu w przyszłości. Mowa tutaj o zabiegu Ultraformer III z technologią HIFU (High Intensity Focused Ultrasound). Ten bezbolesny zabieg wykorzystuje w swoim działaniu zogniskowane fale ultradźwiękowe. Lekarz lub magister kosmetologii dobiera w zależności od miejsca przeprowadzania zabiegu głębokość przenikania fali, dzięki leczenie może być przeprowadzane na cały ciele. Ultradźwięki działają na zasadzie wytwarzania w tkance skórnej mikrouszkodzeń, które następnie pobudzają fibroblasty do produkowania włókien kolagenowych. Komórki te jednak potrzebują około 2-3 miesięcy na wytworzenie takiej ilości kolagenu, aby efekt zabiegu mógł być widoczny gołym okiem.

Bardzo ważny w przypadku zabiegu Ultraformer III jest fakt, że wystarczy jedna sesja, aby móc cieszyć się większą jędrnością skóry. Siła działania ultradźwięków jest na tyle duża, że jest w stanie pobudzić procesy wytwarzania kolagenu w skórze, aż na kilka miesięcy. Dzięki temu efekt zabiegu może utrzymywać się nawet do dwóch lat!

Kiedy warto zastosować ten bezinwazyjny lifting twarzy?

Ultraformer III ma wiele zastosowań, jednak w przypadku skóry twarzy może pomóc w takich przypadkach, jak:

 1. Podwójny podbródek – zwiększenie jędrności skóry szyi powoduje znaczne poprawienie konturu twarzy. Linia żuchwy staje się bardziej widoczna, dzięki czemu efekt podwójnego podbródka ulega redukcji.
 2. Zmarszczki wokół oczu – jednym z pierwszych miejsc pojawienia się zmarszczek są okolice oczu. Również i w tym przypadku ultradźwięki dzięki ujędrnieniu skóry sprawiają, że ulega ona wygładzeniu
 3. Zmarszczki na szyi – kolejnym miejscem powstawania zmarszczek, które każda kobieta chciałaby ukryć jest szyja. Poprawiając jędrność skóry w tej okolicy, zmarszczki ulegają widocznemu wygładzeniu.Bezinwazyjny lifting twarzy HIFU

Istnieje wiele innych wskazań w których lifting twarzy bez skalpela przynosi naprawdę dobre rezultaty, jednak ciężko wymienić je wszystkie. Warto jednak dodać, że zabieg Ultraformer III świetnie nadaje się jako profilaktyka zmarszczek na twarzy. Jak już zostało powiedziane ultradźwięki są w stanie pobudzić komórki macierzyste skóry na wiele miesięcy do produkcji kolagenu. Jest to jedna z najlepszych metod zapobiegania zmarszczkom, gdyż wykorzystuje fizjologiczne procesy zachodzące w tkance skórnej.

Kiedy zdecydować się na lifting ciała?

Lifting brzucha - metoda HIFUPomimo, że słowa lifting kojarzone jest głównie z okolicą twarzy i szyi to jest wiele okolic ciała, gdzie ujędrnienie skóry może przynieść bardzo dobre efekty.

Ze względu na możliwość ustawienia głębokości wnikania fal ultradźwiękowych, zabieg Ultraformer III może być z powodzeniem stosowany na każdą okolicę ciała. Najczęściej jednak wykorzystuje się go w:

 • niwelowaniu efektu wiotkiej skóry na brzuchu
 • usuwaniu wiotkiej skóry w okolicach ramion
 • poprawianiu elastyczności skóry ud oraz pośladków
 • zmniejszaniu efektu tzw. boczków na brzuchu
 • poprawieniu wyglądu dekoltu i pach

Wszystkie te efekty mogą być osiągnięte już po jednym zabiegu. Z tego zaś względu, że pojedynczy zabieg trwa od 30 minut do dwóch godzin to istnieje możliwość w tak krótkim czasie pozbyć się zmarszczek, fałdów i wiotkiej skóry na wiele miesięcy.

Więcej o zabiegu możesz przeczytać tutaj: http://opryszczka.info.pl/zabiegi-na-skore/bezinwazyjny-bezpieczny-bezbolesny-lifting-twarzy-i-ciala-ultraformer-iii-hifu/


3 comments on “Bezinwazyjny lifting twarzy, czyli HIFU

 1. kinia pisze:

  mysle o tym by zrobic sobie brzuch bo mam straszny problem po ciąży. wiecie moze czy jeden zabieg zazwyczaj wystarczy na taki obszar?

  • dorianka pisze:

   Chyba zależy od tego jak masz problem ze skórą. niektórzy w ięcej przybierają a inni mniej. U mnie jedna sesja wystarczyła tylko mi nawet lekarz jak rozmawiałam z nim o hifu w gdyni (clinica cosmetologica tak mi się wydaje) to mówił, że to nie jest tak, że wszystko od razu będzie będzie super ale po kilu miesiącach faktycznie jest juz ładnie 🙂 może pogadaj pierw na konsultacjach co i jak wygląda? od razu lekarz ci powie czy na jednej sesji sie uwiniesz czy potrzebujesz dwóch chociaż to raczej juz przy na prawdę ciężkich sprawach jest chyba robione.

   • Laura pisze:

    Czytalama jusz kiedys o tym ale u mnie w miescie nie ma takiego gabinetu co by robil takie zabiegi. To jest normalne i znane czy nie bo nigdzie w okolicy nie ma hifu?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 2 = 1